Seyahat Uygulamaları » Ücretsiz 24 Seyahat Uygulaması

14
743
seyahat uygulamaları

Seyahat uygulamaları denildiğinde akla onlarca uygulama geliyor ve aslında birçoğu da günlük hayatta sık sık kullandığımız uygulamalardır. Seyahatlerde bu tür uygulamaları kullanmak hem işimizi kolaylaştırıyor hem de verimli zaman geçirip doğru adımlar atmamızı sağlıyor. Şimdi seyahatlerimizde en çok kullandığımız ve gerçekten işe yarayan uygulamaları kısaca bakalım.

En İyi Seyahat Uygulamaları Listesi

 1. Maps.me
 2. GOOGLE MAPS
 3. TRIPADVISOR
 4. ROME2RIO
 5. OMIO
 6. HOTELTONIGHT
 7. AIRBNB
 8. GOOGLE ÇEVİRİ
 9. COUCHSURFING
 10. XE CURRENCY
 11. GETYOURGUIDE
 12. ACCUWEATHER
 13. LOUNGE BUDDY
 14. RAILPLANNER
 15. ROADTRIPPERS
 16. CITY MAPPER
 17. PIRI
 18. DUOLİNGO
 19. BLABLACAR
 20. SOUNDHOUND
 21. ARTIWAY
 22. SYGIC TRAVEL
 23. FLIGHTAWARE
 24. HOMESTAY

1. MAPS.ME

seyahat uygulamaları

İnternetiniz olmadan rahatça kullanabileceğiniz offline harita olarak geçiyor. Tüm dünyada geçerli bir seyahat uygulaması ve yapmanız gerek tek şey varacağınız şehir veya ülkeye gitmeden internet olan bir yerde oranın haritasını indirmek. Sonrasında sorunsuzca kullanabilirsiniz. Ayrıca gezeceğiz lokasyonları işaretleyerek rota da belirleyebiliyorsunuz. Tüm seyahatlerimde kullandığım basit, pratik, güncel ve kullanışlı seyahat uygulamaları arasında yer almaktadır.

Maps.me İndirme Linki: iOS | Android


2. GOOGLE MAPS

seyahat uygulamaları

Aslında çoğumuzun kullandığı bir seyahat uygulaması ama seyahat ederken değeri daha çok anlaşılıyor. Kullanırken internet şartı var. Global bir platform olduğundan her türlü yol, güzergah planlamanızı buradan yapabilirsiniz ve sundukları fotoğraf hizmetiyle çok sık tercih ediliyor. Navigasyon kullanımı haricinde de dünyanın her yerinde 3 boyutlu geziye çıkabilmemizi sağlıyor. Hem bilgisayarınızda hem de mobil cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Seyahat uygulamaları denildiğinde akla ilk gelen platformlardan birisi olduğu için listenin en başlarına eklemek istedim.

Google Maps İndirme Linki: iOS | Android


3. TRIPADVISOR

seyahat uygulamaları

Dünyanın her yerinde yeme/içme, gezme, konaklama alternatiflerini görebileceğiniz ve fikir alabileceğiniz en güzel uygulamalardan birisi. Seyahat uygulamaları denildiğinde Tripadvisor en başta geliyor diyebilirim çünkü 220 milyonun üzerinde kullanıcı var ve kullanıcılar tarafından değerlendirme yapılabildiği için bakacağınız şey hakkında direkt olarak bilgi edinebiliyorsunuz. Gezilecek yerler, restaurantlar, oteller ve yapılacak şeylerle alakalı tavsiye, öneri vb. her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca bu platform üzerinden uçak bileti de aratabilirsiniz. Birçok gezgin ve seyahat bloggerları bu platformu özellikle kullanıyor. Tripadvisor bu özelliklerinden dolayı seyahat uygulamaları listemde üçüncü sırada yer alıyor.

Tripadvisor İndirme Linki: iOS | Android


4. ROME2RIO

seyahat uygulamaları

Seyahat planlaması platformu olarak geçiyor. A noktasından B noktasına varmak için kullanabileceğiniz uçağından, trenine, vapurundan, otobüsüne tüm ulaşım seçeneklerini gösteriyor. 2010 yılından beri tüm dünya tarafından sıkça kullanılan pratik bir seyahat uygulamaları arasında yer almaktadır.

Rome2rio İndirme Linki: iOS | Android


5. OMIO

seyahat uygulamaları

Eski ismi Goeuro’dur. Omio uygulaması ile aynı görevi görüyor ama genellikle Avrupa için kullanılıyor.  2 uygulama da çok iyi, ikisini de kullanabilirsiniz. Yine tüm ulaşım seçenekleri görebilir ve bilet alabilirsiniz. Omio daha çok yerel seyahat uygulamaları arasında yer alıyor diyebilirim.

Omio İndirme Linki: iOS | Android


Seyahat Uygulamaları » Konaklama Uygulamaları

Seyahat uygulamaları arasında “Konaklama” için kullanabileceğiniz bazı uygulamalarda bulunmaktadır. Booking haricinde Hoteltonight, Hostels.com, Trivago, Agoda, Hostelworld, Hotelscombined gibi konaklama seçenekleri var ve hepsi de güvenilir uygulamalar. Seyahat ederken farklı alternatiflere bakmak isterseniz bu siteleri de kontrol edebilirsiniz. Hangisi kullanmalıyız derseniz bana göre Booking, Hostels.com ve Hoteltonight en iyileri ve zaten en çok kullanılan platformlarda bu saydıklarım olarak geçiyor.

6. HOTELTONIGHT

seyahat uygulamaları

Konaklama için kullanabileceğiniz seyahat uygulamaları arasında belirtmiştim ama ayrıca parantez açmak istedim. Bu platform sayesinde otel/hostellerin son dakika değişiklik veya iptal olan, boşalan odalarını çok uyguna rezervasyon yapabilirsiniz. Otel rezervasyonu yapmadan mutlaka bu uygulamadan da kontrol edin. Çok güzel fırsatlar çıkıyor.

HotelTonight İndirme Linki: iOS | Android


7. AIRBNB

seyahat uygulamaları

Ev sahiplerinin evlerini veya odalarını paylaşıma açtığı bir platform burası. Seyahat ederken veya gittiğiniz, bulunduğunuz lokasyonlarda kalınabilecek iyi bir yer ya da ev rahatlığı arıyorsanız airbnb kullanabileceğiniz en güzel seyahat ve konaklama uygulamalarından birisi. Otel, hostel yerine ev veya ev tarzı bir yerde kalmak isteyenler için tam ideal. Hem kendinize ait bir ev veya oda olur hem de rahatça hareket edebilirsiniz. Ayrıca bazen konaklamanızı bu sayede çok daha ucuza getirebilirsiniz. İndirim kodları paylaşılıyor ve bu kodları da kullanmayı unutmayın.

Airbnb İndirme Linki: iOS | Android


8. GOOGLE ÇEVİRİ

seyahat uygulamaları

İnternetiniz varken ya da internetiniz olmadığında offline olarak kullanabileceğiniz en güzel dil çeviri uygulaması. 100’den fazla dil bulunduğu için çok kapsamlı ve aynı zamanda yazı içeren görüntülü metinleri, tabelaları da uygulamaya gösterip çevirme şansınız oluyor. 52 dili de çevrimdışı şekilde kullanabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken önceden o dili indirmek. Sürekli güncellendiği ve geliştirildiği için en verim alacağınız seyahat uygulamaları arasında yer almaktadır. Yurtdışı seyahatlerinizde telefonunuzda mutlaka bulundurmanız gereken dil uygulamaları arasında en önemlisidir.

Google Çeviri İndirme Linki: iOS | Android


9. COUCHSURFING TRAVEL

seyahat uygulamaları

Dünyanın her yerinde hem ücretsiz bir şekilde konaklamanızı hem de farklı kültürlerini tanımanızı sağlayabilen en güzel seyahat uygulamalarından birisidir bence. Bu platform sayesinde dilinizi geliştirebilir, çok güzel arkadaşlıklar kurabilir ve gittiğiniz yerde yerel insanlarda kalıp kimsenin bilmediği, duymadığı lokal bilgileri edinebilirsiniz. Gezgin(backpackerlar) için velinimet sayılıyor ve çok sık tercih ediliyor. Güvenli mi değil mi soru işaretleri olabilir ama evinde kalacağınız kişinin referanslarına, yorumlarına ve kişisel bilgilerine bakıp rahatlıkla bilgilenebilir ve ona göre hareket edersiniz. Platformda açılan etkinlikler sayesinde de yeni deneyimler yaşayabilir ve yol arkadaşı bulma şansınız da oluyor. Bu harika uygulamayı araştırın ve seyahatlerinizde kullanın.

Couchsurfing Travel İndirme Linki: iOS | Android


10. XE CURRENCY

seyahat uygulamaları

Kendi para biriminizi tüm dünya para birimlerine çevireceğiniz en güzel ve en güncel para dönüştürücü uygulamasıdır. Diğer uygulamalar yerine bu uygulamayı kullanmanızı tavsiye ederim.

Xe Currency İndirme Linki: iOS | Android


11. GETYOURGUIDE

seyahat uygulamaları

Tripadvisor bağlantılı, güvenilir, pratik bir rehber sitesi diyebilirim. Seçtiğiniz lokasyondaki turları, etkinlikleri, yeme/içme seçeneklerini ve bunun gibi birçok seçeneği size sunuyor. Etkinlik süresi, fiyatı, dili gibi filtreleme özelliği var. Tam bir seyahat uygulaması aslında ve biletlerinizi ya da katılacağınız etkinlikleri bu siteden alıp daha ucuza getirebilir ve sıra kuyruğunda beklememiş olursunuz.

GetYourGuide İndirme Linki: iOS | Android


12. ACCUWEATHER

seyahat uygulamaları

Kendi telefonunuzdaki hava durumuna bakmak yerine daha doğru, net bir bilgiye ulaşabileceğiniz ve Dünyanın her yerinde kullanabileceğiniz hava durumu uygulaması. Saatlik, 10 günlük, 1 aylık tahminleri de görme şansınız var. Detaylı bir şekilde hava durumu tahmini yapılıyor. Telefonunuzda yer alan seyahat uygulamaları arasında AccuWeather uygulamasını da bulundurmanızı tavsiye ediyorum.

AccuWeather İndirme Linki: iOS | Android


13. LOUNGEBUDDY

seyahat uygulamaları

İsminden de anlaşıldığı gibi havalimanı hizmet uygulaması. Dünyanın birçok havalimanında geçerli ve aktarmalarınızı çok daha verimli ve konforlu hale getirebiliyor. Özellikle yurtdışına sık seyahati olanlar tarafından sık kullanılıyor. Havalimanlarındaki lounge’ların özelliklerini, sundukları hizmetlerin neler olduğunu ve hangilerinin ücretli olup olmadığını Lounge Buddy seyahat uygulaması sayesinde görebilirsiniz.

Lounge Buddy İndirme Linki: iOS | Android


14. RAILPLANNER

seyahat uygulamaları

Bu uygulama sayesinde Avrupa içerisinde tüm trenleri, saatlerini ve güzergahlarını görebilirsiniz. Ayrıca rezervasyon gerektiren ve gerektirmeyen trenleri de bu seyahat uygulaması sayesinde öğrenebiliyoruz. Interrail ve Eurail yapanlar bu uygulamayı sık sık kullanıyor. Kullanımı kolay ve basit, faydalı seyahat uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerden biriside Rail Planner uygulamasıdır.

Rail Planner İndirme Linki: iOS | Android


15. ROADTRIPPERS

seyahat uygulamaları

Seyahat ederken yol üzerindeki tüm restorantları, otelleri, doğa harikası yerleri ve birçok şeyi gösteren bir uygulama. Yol seyahat uygulamaları arasında kullanabileceğiniz kolay, basit ve faydalı bir uygulamadır.

Roadtrippers İndirme Linki: iOS | Android


16. CITY MAPPER

seyahat uygulamaları

Şehir içi navigasyonu diyebiliriz. Diğer harita uygulamalarına nazaran sadece şehir içi odaklı olduğu için şehir içi ulaşımında kullanılıyor. Veritabanı çok geniş olduğundan dolayı şehir içinde hayat kurtarıyor ve tüm detayları gösteriyor. Yerel seyahat uygulamaları için Citymapper uygulamasını tercih edebilirsiniz.

City Matter İndirme Linki: iOS | Android


17. PIRI

seyahat uygulamaları

Yurtdışındaki belli başlı yapıları, lokasyonları ve ülkemizdeki yüzlerce yeri sesli rehber şeklinde yanımızda rehber varmış gibi gezmemizi sağlayan bir seyahat uygulaması. Uygulamadaki harita ve yönlendirmelerle şehrin/tarihi yerlerin bilinmeyen hikayelerini dinleyip turu takip edebilir ve önerilerle yanınızda rehber varmış gibi hareket edebiliyorsunuz. Seyahat uygulamaları arasında Piri mutlaka telefonunuzda yer almalıdır.

Piri İndirme Linki: iOS | Android


18. DUOLİNGO

seyahat uygulamaları

Aramızda mutlaka bilenler vardır. Yabancı dilimizi ilerletmek ve geliştirmek için sık sık kullandığımız uygulama. İngilizce, İspanyolca, Almanca, İtalyanca gibi birçok dil var ve en pratik şekilde yabancı dilimizi gerçekleştirebileceğimiz bir seyahat uygulaması. Dil seviyenize göre alıştırmalar yapabiliyorsunuz. Ayrıca ücretsiz.

Duolingo İndirme Linki: iOS | Android


19. Blablacar

seyahat uygulamaları

Herhangi bir güzergah arasında arabanızla seyahat edecekseniz ve diğer koltuklar boşsa aynı yöne gitmek isteyen diğer yolcuları buluşturan bir seyahat uygulaması şeklinde özetleyebilirim. Dilerseniz şoförlük yapıp ulaşım masraflarınızı çıkartabilir, eğlenceli yolculuk gerçekleştirebilir ya da yolcu olarak da hızlı ve pratik şekilde istediğiniz yere varabilirsiniz. Ülkemizde, Brezilya’da, Meksika’da ve Rusya’da ve Avrupa’nın birçok ülkesinde çok tercih ediliyor. Ben de birkaç kez hem ülkemizde hem de Avrupa’da kullandım ve her şoförün/yolcunun puanı, referans yazıları var. Bu sayede güven seviyesini anlayabiliyorsunuz. Bir nevi planlanmış otostop da deniliyor. Gitmek istediğiniz güzergahta diğer ulaşım seçeneklerine göre çok daha uygun olması en güzel yanlarından birisi. Seyahat uygulamaları arasında telefonunuzda olması tavsiye ettiğim kullanışlı bir uygulamadır.

Blablacar İndirme Linki: iOS | Android


20. SOUNDHOUND

seyahat uygulamaları

Dışarıda duyduğunuz veya herhangi bir yerde çalan müziğin/şarkının ne olduğunu öğrenmek isterseniz bu uygulamayla gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama sayesinde bulmak istediğiniz şarkıyı yarım dakikadan kısa bir sürede şarkı sözleri de dahil olmak üzere ayrıntılarıyla beraber önünüze döküyor. Shazam’dan daha iyi ve hızlı bir uygulama. Seyahat ederken de kullanmak için ideal.

Soundhound İndirme Linki: iOS | Android


21. ARTIWAY

seyahat uygulamaları

Alışverişlerinizi kendi internet siteleri üzerinden yönlendirdiği anlaşmalı firmalardan yaptığınızda puan kazandıran bir platform. Onlarca uygulamada bu platform üzerinden alışveriş yaparak puan kazanabilir ve daha sonra da bu puanlarla alışveriş yaparken indirim kazanabilirsiniz. Eski ismi Bonusway olarak geçiyor ve avantajix.com benzeri bir uygulama diyebiliriz.

Artiway İndirme Linki: iOS | Android


22. SYGIC TRAVEL

seyahat uygulamaları

Kısacası şehirlerin turistik yerlerini gösteren harita uygulaması. Detaylı açıklama için işaretli noktaların üzerine tıklamanız yeterli ve tur listelerini de görerek harita üzerinde rezervasyon gerçekleştirme şansınız oluyor. Seyahat uygulamaları arasında en çok tercih edilenler arasındadır.

Sygic Travel İndirme Linki: iOS | Android


23. FLIGHTAWARE

seyahat uygulamaları

Çok sık kullanılır mı bilmiyorum ama havaalanı takip uygulaması olarak geçiyor. Uçuş numaranızı arattığınızda rötarları, kapı değişimlerini ve tahmini varış zamanındaki değişimleri gösteriyor. Ayrıca bu uygulamayı bir arkadaşınızı havaalanından almadan önce uçuşunu takip etmek için veya sıklıkla yaşanan rötarlardan da haberdar olmak kullanabilirsiniz.

Flightaware İndirme Linki: iOS | Android


24. HOMESTAY

seyahat uygulamaları

Aile yanında konaklama diyebiliriz. Genellikle öğrenciler ve gezginler tarafından kullanılıyor. Kaldığınız aileler size 2-3 öğün verir, temel ihtiyaçlarınızı karşılar ve karşılığında belli bir ücret alır. Çoğunlukla aile kitleleri para ihtiyacı olan göçmenler veya fakir yerel ailelerden oluşurlar. Ayrıca o şehre, bölgeye dair tüm bilgileri bu ailelerdende rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Çok olumlu yorumlar duymadım ama seyahat ederken aklınızda bulunsun.

Homestay İndirme Linki: iOS | Android

Bu uygulamaları çoğaltabiliriz ama genellikle en sık kullanılan seyahat uygulamaları bunlar diyebilirim. Aynı zamanda günlük hayatınızda da kullanabilirsiniz. Hepsi gerçekten fayda sağlayan, verim alabileceğiniz, güvenilir, pratik seyahat uygulamalardır.


Seyahat uygulamaları hakkında verdiği bilgilerden dolayı misafir yazarımız, Batın ÖZEN’e (@gocebey) çok teşekkür ederiz. Batın’ın yol maceralarına ortak olmak ve onunla birlikte daha fazla yer keşfedebilmek için https://www.instagram.com/gocebey/ hesabını mutlaka takip etmenizi öneririm.

View this post on Instagram

NEVER GIVE UP! 💪🏻 Yapılacaklar listesine bir çizik daha atıldıııııııı! 😎 – Deli gibi mutluyum be. 2 yıldır düşünü, hayalini kuruyordum Lofoten adasının. Fotoğraflarda gördükçe içim gidiyordu; gidicem dedim, geçen sene gidemedim ama o yaz bu yaz. Olacak! Ve işte geldim, buradayım! Gözlerim doldu, şarkılar söyledim, dünyanın en mutlu çocuğu gibi hissettim kendimi. Çığlıklar attım, saatlerce bu güzel manzaranın tadını çıkarmaya çalıştım. Nasıl anlatabilirimki? Ölsem de gam yemem artık derler ya heh öyle bir heyecan işte benimkisi. Tabi ölmek yok hahahah 😅 Daha gidilecek çok yol, görülecek çok yer, gerçekleştirilecek çooooook hayal var, öyle değil mi? ☺️✌🏼 – Sizin gördüğünüz ‘belki’ sadece bir fotoğraf olabilir ama benim için acının, cesaretin, aşkın, mücadelenin vücut bulmuş halidir bu görüntü. ❤️ Neyse çok uzattım, keşfetmeye devam! 😏 (SOLA KAYDIRMAYI UNUTMAYIN) – Nasıl gidilir? 🛑Reine köyüne direkt ulaşım yok. Norveç’in şehri olan Bodo’ya veya Tromso’ya uçakla veya trenle gelmeniz gerekiyor. Bodo’dan 22.5 euroluk vapurla veya Tromso’dan araç kiralayıp bu köye ulaşabilirsiniz. Zirve de köyün hemen üstünde zaten. 🙏🏻 . . . #amazing #wonderful #view #awesome #dream #moodygrams #pro #vsco #travel #village #worldtour ##roamtheplanet #sunshine #livefolk #backpacker #mountain #influncer #backpackerstory #love #power #interrail #interrailturkiye #reine #reinebringen #lofoten #norway

A post shared by Batın Özen (@gocebey) on

Seyahat uygulamaları listenizi tamamladınız ancak hangi ülkeye gideceğiniz konusunda kararsız kaldıysanız “Vizesiz Ülkeler Listesi” yazımı okuyabilir, Türkiye’den vize istemeyen 115 ülkeyi inceleyebilirsiniz.

Yazı Özeti
Seyahat Uygulamaları » Ücretsiz 25 Seyahat Uygulaması
Konu
Seyahat Uygulamaları » Ücretsiz 25 Seyahat Uygulaması
Açıklama
Seyahat uygulamaları listemizde, Türkiye'de ve Dünya'da en çok tercih edilen, en iyi seyahat uygulamalarını sizler için derledik. Hepsi ücretsiz ve pratik uygulamalardır.
Yazar
Yayıncı Adı
Rotamhikaye
Yayıncı Logo

14 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin