Nakkaştepe Millet Bahçesi » Nerede ve Giriş Ücretleri

0
1279
nakkaştepe millet bahçesi

Nakkaştepe Millet Bahçesi yazımız içerisinde; “Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne nasıl gidilir?”, “Nakkaştepe Millet Parkı Nerede?” ve “Nakkaştepe Millet Parkı Tarihi” hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Bahçesi, Üsküdar

nakkaştepe millet bahçesi

Nakkaştepe Millet Bahçesi, Üsküdar Belediyesi tarafından 2018 yılında hayata geçirilen 50 bin metrekarelik millet parkıdır. “İstanbul’un Yeni Balkonu” sloganı ile açılışı gerçekleştirilen park, eski bir askeri arazi üzerine yapılmıştır. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 29 yıllığına kiralanan Millet Parkı, 250 piknik masasına ve aynı anda 2500 kişiyi barındıracağı bir kapasiteye sahiptir.

Nakkaştepe Millet Bahçesi içerisi modern çağa uyum sağlayacak şekilde dizayn edilmiş ve özellikle gençleri yakından ilgilendirecek aktivite alanları ile donatılmıştır. Macera parkı, fitness alanları, biyolojik gölet, kaşif atölyesi, tenis kortu ve daha aklınıza gelebilecek birçok aktivite imkanı bulunmaktadır. 2018 yılında açılışı gerçekleştirilse dahi çok fazla insan tarafından bilinmediği için çok fazla kalabalık olmaması da burayı daha bir ilgi çekici hale getirmektedir.

Dünyamızı etkisi altına alan covid-19 virüsü ile sosyal mesafenin öneminin arttığı bu dönemde sizler için Nakkaştepe Millet Bahçesi’ni ziyaret ederek, alınan önlemlerle ilgili çalışmaları yerinde takip ettim. Üsküdar Belediyesinin park içerisinde aldığı güvenlik önlemleri, girişlerde yapılan ateş kontrol testleri ve alan içerisinde sürekli dolaşan görevliler ile Nakkaştepe Millet Parkı kesinlikle bu sürece çok iyi hazırlanmış durumdadır. Sosyal mesafenizi koruyarak alan içerisinde oldukça özgür ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.


Nakkaştepe Millet Bahçesi İçerisinde Neler Var?

nakkaştepe millet bahçesi

Nakkaştepe Millet Bahçesi içerisinde çeşitli aktivite alanları bulunmaktadır. Bu alanlar içerisinde sevdiklerinizi le birlikte hoş zamanlar geçirebilir ve boğazın keyfini doğa ile birlikte çıkarabilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Bahçesi İçerisinde;

 • Piknik Alanları
 • Gezinti ve Dinlenme Alanları
 • Yürüyüş Parkuru
 • Macera Parkı
 • Fitness Alanları
 • Çocuk Oyun Alanları
 • Biyolojik Gölet
 • Kapalı Çocuk Oyun Alanı
 • Uçan Yol
 • Ahşap Köprü
 • Amfi Alanı
 • Manzara Seyir Terasları
 • Okçuluk Alanı
 • Kaşif Atölyesi
 • Bitki Gösterim Alanı
 • Şelale
 • Etkinlik Çayırı
 • Tenis Kortu
 • Açık Kamp Alanları
 • Çok Amaçlı Eğitim Salonu/Ofis
 • Bay Bayan Mescit ve WC

gibi seçenekler bulunmaktadır. Özellikle piknik alanları içerisinde konumlandırılan masaların birbirine çok yakın olmaması, sosyal mesafe kuralının uygulandığı bu dönemde bizlerin daha güvenilir zaman geçirmesine fayda sağlayacaktır.


Nakkaştepe Millet Bahçesi Nerede

nakkaştepe millet bahçesi

 Nakkaştepe Millet Bahçesi, Nakkaştepe ile Kuzguncuk arasında yer alan eski askeri alan içerisinde yer almaktadır. Nakkaştepe Millet Parkına hem Üsküdar üzerinden hem de Bağlarbaşı üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bağlarbaşı üzerinden ulaşım sağlamak istediğinizde metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi seçenekleriniz varken Kuzguncuk üzerinden ulaşım sağlamak istediğinizde otobüs ve minibüs imkanı bulunmaktadır. Bir sonraki konu başlığımız olan “Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne nasıl gidilir?” içeriğinde ulaşım için kullanabileceğiniz vasıtaları sizler için detaylı bir şekilde sıralayacağım.


Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne Nasıl Gidilir?

nakkaştepe millet bahçesi

Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne gitmek için Bağlarbaşı ve Kuzguncuk olmak üzere iki farklı güzergah izleyebilirsiniz. İlk olarak Bağlarbaşı üzerinden Nakkaştepe Millet Parkına nasıl gidilir bundan bahsedelim.

Nakkaştepe Millet Bahçesi – Bağlarbaşı Güzergahı

 1. Üsküdar- Çekmeköy Metrosu

Üsküdar – Çekmeköy metrosu M4 hattına binerek Bağlarbaşı durağında inebilirsiniz. Bağlarbaşı durağında indikten sonra Nakkaştepe Millet Bahçesine yürüyerek 15 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolu karıştırmamak adına metro çıkışında “Bağlarbaşı” çıkışından hareket etmeniz gerekiyor. Metro çıkışında Nakkaştepe Koç Holding binası yönüne doğru ilerleyebilirsiniz. Nakkaştepe Millet Parkı girişi hemen Koç Holding binasının yanındadır.

 1. Millet Parkı Otobüs Durağı

Bağlarbaşı Kültür Merkezi durağında indikten sonra Nakkaştepe Millet Parkına yürüyerek 15 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nden Otobüs durağından geçen 33 otobüs hattı bulunmaktadır. Bu otobüs hatlarından bazıları;

 • 9 Adem Yavuz Mahallesi – Üsküdar Hattı
 • 9A Atakent – Üsküdar Hattı
 • 9ÜD Şahinbey/Dudullu – Üsküdar Hattı
 • 11D İnkılap Mahallesi – Üsküdar
 • 11E Esatpaşa – Üsküdar

Daha fazla otobüs hattı bilgisine ulaşmak için İETT web stesini ziyaret edebilirsiniz.

 1. Metrobüs Hattı

34Z, 34A, 34AS metrobüs hatlarını kullanarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü durağında inip, oradan yürüme mesafesi ile 10-15 dakika içerisinde Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

nakkaştepe millet bahçesi

Nakkaştepe Millet Bahçesi – Kuzguncuk Güzergahı

 1. Metrobüs Hattı

34Z, 34A, 34AS metrobüs hatlarını kullanarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü durağında inip, oradan yürüme mesafesi ile 10-15 dakika içerisinde Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

 1. Abdullah Ağa Caddesi Durağı

Üsküdar ve Beylerbeyi istikametinde ilerleyen tüm otobüsler Abdullah Ağa Caddesi durağından geçmektedir. Abdullahağa Caddesi durağından geçen 17 otobüs hattı bulunmaktadır. Bu otobüs hatlarından bazıları;

 • 15 Beykoz – Üsküdar
 • 15E Tekke Mevkii – Üsküdar Hattı
 • 15K Kirazlıtepe – Üsküdar Hattı
 • 15N Arkboyu – Üsküdar Hattı
 • 15ŞN Şenevler – Üsküdar Hattı
 • 15Z Güzeltepe – Üsküdar Hattı

Daha fazla otobüs hattı bilgisine ulaşmak için İETT web stesini ziyaret edebilirsiniz.

 1. Deniz Yoluyla Ulaşım

Üsküdar ve Kuzguncuk İskelesine giden vapur ve gemileri kullanarak Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne ulaşım sağlayabilirsiniz. Gemi ya da vapurdan indikten sonra Beylerbeyi – Beykoz yönüne doğru giden minibüs ve otobüsleri kullanıp Abdullahağa Caddesi durağında inebilirsiniz. Ya da sahil havası alarak ortalama 15-20 dakika yürüyerek de Nakkaştepe Millet Parkına ulaşım sağlayabilirsiniz.


Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde Neler Yapılır?

nakkaştepe millet bahçesi

Nakkaştepe Millet Bahçesi içerisinde yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Sevdikleriniz ile birlikte tenis oynayabilir, macera parkında eğlenebilir, piknik alanlarında boğazın keyfini çıkarabilir ya da fitness alanlarında spor yapabilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Piknik Alanları

nakkaştepe millet bahçesi

Nakkaştepe Millet Bahçesi içerisinde yer alan piknik alanlarında toplamda 250 masa bulunmaktadır. Masalar konumlandırılırken aralarında araların da oldukça yeterli miktarda boşluk bırakılmıştır. Bu da hem sevdiklerinizle rahat rahat sohbet edebileceğiniz bir alan yaratıyor hem de sosyal mesafe kuralının uygulandığı şu dönemde sizin güvenliğinizi riske atılmamasını sağlıyor. Piknik alanlarında mangal yapmak yasaktır. Dilerseniz yanınızda götüreceğiniz tüp ile yemeğinizi yapabilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Macera Parkı

nakkaştepe millet bahçesi

Nakkaştepe Millet Parkı içerisinde gençler düşünülerek çok güzel dizayn edilmiş bir macera parkı bulunuyor. Bu macera parkı içerisinde aynı survivor yarışmasında olduğu gibi kıyasıya mücadeleler yaşanabiliyor. Macera parkı belirli günlerde ve ancak uzman eşliğinde hizmet vermektedir. Bu da macera parkında yaşanılabilecek herhangi bir aksiliğin önüne geçmiş oluyor. Macera parkı şuan için ücretsiz hizmet vermektedir.

Nakkaştepe Millet Parkı Uçan Yol

nakkaştepe millet bahçesi

Nakkaştepe Millet Parkı içerisinde ahşap bir yol olarak dizayn edilmiş ve sonunda harika bir manzaraya çıkan uçan yol bulunmaktadır. Uçan yol isminin verilmesinin sebebi; ahşap yolun hem yerden yüksekliği hem de boğaz manzarasını tam bir tepe noktadan görmenizi sağlamasıdır. Uçan yol hafta sonları biraz kalabalık olabiliyor. Bunun için sabah erken saatlerde gitmenizi ve özellikle hafta içi gitmenizi öneriyorum. Ben hafta içi gittiğimde Nakkaştepe Millet Parkı içerisinde benle beraber 3 kişi daha vardı. Bu yüzde parkın keyfini çok özgür bir şekilde çıkarabildim.

Nakkaştepe Millet Parkı Şelale

nakkaştepe millet bahçesi

Nakkaştepe Millet Parkı içerisinde yer alan şelale etrafında yürüyebilir ve hemen aşağısında yer alan cafede güzel bir kahve içebilirsiniz. Şelale’nin üst tarafından boğaz manzarasının fotoğrafını çekmeyi kesinlikle unutmamanızı tavsiye ederim.

Nakkaştepe Millet Bahçesi içerisinde buna benzer birçok aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Burada aktivitelere harcayacağınız zaman ortalama 2 ya da 3 saat sürebilir. Zaman ayarlamalarınızı bu doğrultuda yapmanızı öneriyorum.


Nakkaştepe Millet Bahçesi Gezilecek Yerler

nakkaştepe millet bahçesi

Nakkaştepe Millet Bahçesi, Altunizade ve Kuzguncuk arasında yer alan bir bölgede olduğundan burada gezilecek çok fazla yer bulunmaktadır. Eğer plan yapmakta biraz kafanız karışıyorsa benim aşağıda sizler için önerdiğim programa uyarak hareket edebilirsiniz.

 1. Nakkaştepe Millet Bahçesi’nden çıktıktan sonra Kuzguncuk mahallesini gezebilirsiniz.
 2. Kuzguncuk’ta, Hayat Bilgisi, Ekmek Teknesi, Yasemince gibi ünlü dizilerin çekildiği yerleri mutlaka ziyaret edebilirsiniz.
 3. Tarihi Dilim Pastahanesi’nin çok güzel poğaçalarını tadabilirsiniz.
 4. İsmet Baba’nın mekanında boğazı alaturka seyrinde yaşayabilirsiniz.
 5. Kuzguncuk Botanik Bahçe’de kahve keyfi yapabilirsiniz.
 6. Tarihi Kuzguncuk Bostanlığı’nı ziyaret edebilirsiniz.
 7. Paşa Limanı istikametinde yürüyüp Fethipaşa Korusu’nu ziyaret edebilirsiniz.

nakkaştepe millet bahçesi

 1. Tam ters istikamette Beylerbeyi’ne gidebilirsiniz. Tarihi Çınar Altı Cafe’de çay içebilirsiniz.
 2. Çınar Altı Cafe’den çıktıktan sonra Kavacık istikametinde yol boyunca yürüyebilirsiniz. Sahil boyu yürümek size çok iyi gelecektir.
 3. Altunizade girişinden tekrar çıkış yaparak Çamlıca Tepesi’ne doğru gidebilirsiniz.
 4. Altunizade girişinden çıkış yaparak Üsküdar istikametine doğru ilerleyip Anadolu yakasının en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Capitol’ü ziyaret edebilirsiniz.
 5. Capitol’den çıktıktan sonra Hababam Sınıfı’nın çekildiği müzeye doğru yürüyebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğim gezilecek yerleri listenize dahil ederek Nakkaştepe Millet Bahçesi gezinizi daha planlı bir hale getirebilirsiniz.


Nakkaştepe Millet Bahçesi Giriş Ücretleri

nakkaştepe millet bahçesi

Nakkaştepe Millet Bahçesi giriş ücretleri 2020 listesi aşağıda yer almaktadır.

Araç: 5 TL

Yaya: Ücretsiz

Nakkaştepe Millet Bahçesi 09:00 ile 18:00 saatleri arasında haftanın her günü hizmet vermektedir.


Nakkaştepe Millet Parkı, İstanbul’un en güzel millet parklarından biridir. Nakkaştepe Millet Parkı gibi doğal alanlara ilgi duyuyorsanız Atatürk Arboretumu’nu kesinlikle ziyaret etmenizi öneriyorum. Atatürk Arboretumu hakkında daha detaylı bilgi almak için daha önce hazırlamış olduğumuz Atatürk Arboretumu yazısını inceleyebilirsiniz.

Yazı Özeti
Nakkaştepe Millet Bahçesi » Nerede ve Giriş Ücretleri
Konu
Nakkaştepe Millet Bahçesi » Nerede ve Giriş Ücretleri
Açıklama
Nakkaştepe Millet Bahçesi “İstanbul’un Yeni Balkonu” sloganı ile 2018 yılında faaliyete geçmiştir. Nakkaştepe Millet Bahçesi nerede ve nasıl gidilir hakkında tüm detaylar rotamhikaye.com'da!
Yazar
Yayıncı Adı
Rotamhikaye

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin