Anıl Ünlü (@gezmekenkolay) Kimdir?

Anıl ÜNLÜ, 2014 yılından beri bağlama ile dünyayı geziyor ve yemek, gezi, ilginç festivaller, geleneksel lezzetler, sokak yemekleri, doğal güzellikler, ilginç inanışlar, ülkelerin bilinmeyen yanları ile ilgili vlog hazırlıyor, drone kayıtları yapıyor. 

Bunun yanı sıra Anıl ÜNLÜ’nün en dikkat çekici özelliği ise yurt dışı ve yurt içi gezilerinde keşfettiği bölgeleri en ince detaylarına kadar takipçilerine aktarıyor olmasıdır. 

Sizlerde ANIL ÜNLÜ’nün Dünya turu macerasına ortak olmak için aşağıda bulunan link üzerinden Youtube hesabına abone olabilir, videolarını izleyerek Dünya’yı hep birlikte keşfedebilirsiniz. 

anıl ünlü

Anıl Ünlü Youtube Hesabı İçin Tıklayınız.

Anıl ÜNLÜ’nün videoda bahsettiği Malezya hakkında kısa bilgilendirmeyi aşağıda yer alan Malezya Gezi Rehberi bölümünden inceleyebilirsiniz.

View this post on Instagram

2009’da bir yarışma düzenleniyor ve belediye dünyaca ünlü sanatçılara, eserlerini şehrin farklı yerlerinde ölümsüz hale getirmek için bir şans veriyor. Kazanan sanatçılar duvarları istedikleri şekilde boyayarak ve üç boyutlu nesneler ekleyerek sanatlarını buraya bırakıyorlar. Sonra da yıllar boyunca on binlerce turist bu şehre gelip, bu resimlerin fotoğraflarını çekmek için birkaç gün kalıyor, para harcıyor ve ekonomiye destek oluyor. Bir taşla iki kuş 🙂 Bu resimleri çektiğim günün videosunu da youtube’a koydum. Linki profilimde. Tabii ki güzel bir yemek önerisiyle :)) ————— In 2009, George Town municipality held a competition about street art. World famous artists leave their art to the street walls of city George Town. After that time, those paintings attract more and more turists to Penang Island. This is a great idea to support both art and economy :)) #malaysia #malezya #penang #georgetown #streetart #painting #sokakresimleri #gezçünkügezmekenkolay #ada #sanat #ekonomi

A post shared by ANIL ÜNLÜ (@gezmekenkolay) on


Malezya Gezi Rehberi » Vize İstemeyen Asya Ülkeleri

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo pasaport) sahipleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

vizesiz gidilen Asya ülkeleri

Vize istemeyen Asya ülkeleri listesinde yer alan Malezya Güney Asya’da yer alan bir ülkedir. Kuala Lumpur en çok ziyaret edilen bölgesidir. Son zamanlarda gezginler tarafından Asya turu öncesi başlangıç noktası olarak kabul edilir.

Malezya resmi dili ve genel özellikleri

  • Malezya resmi dili Malayca’dır.
  • Malezya resmi para birimi Ringgit’dir.
  • Malezya Kinabalu Milli Parkı UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan dört yerinden birisidir.
  • Malezya vize istemeyen Asya ülkeleri listesinde yer almaktadır.

Malezya komşu ülkeleri

  • Tayland
  • Singapur
  • Endonezya

Malezya ilginizi çekmedi ise ” Vizesiz gidilen ülkeler ” yazısını mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Dünyada Türkiye’den vize istemeyen 114 ülkenin bulunduğu yazıda mutlaka ilginizi çekecek bir ülke olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin