WildPeace Survival & Bushcraft Academy

Türkiye genelindeki bushcraft eğitim/faaliyet kamp alanlarımıza bir yenisini daha ekledik. 15 gün süren faaliyetimizin ilk 5 gününde kamp alanımızın kurulumu, bushcraft uzun süreli barınağımızın yapımını ve geçirdiğimiz keyifli zamanı sizinle paylaşmak istedik.

Daha önce yapılmış halini paylaştığımız bu barınağımızın en baştan detaylı yapılış hikayesini bu videomuzda izleyebilirsiniz.

Bilgilendirme: Barınağımızın yapımında canlı ağaçlara zarar verilmemiş olup, barınak yapımında orman zemininden toplanmış kuru ağaç gövdeleri ve kuru ağaç dalları kullanılmıştır.

Bushcraft Nedir?

Bushcraft, doğada hayatı devam ettirme disiplini olarak nitelendirilebilir. Kanada, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da bir dönem oldukça popüler olmuş, hatta spor ve kültür faaliyetlerine dahi dönüştürülmüştür.

Aslında çok eski dönemlere baktığımızda atalarımızın doğada en ilkel şartlarda nasıl hayatta kaldıklarını ve avlanma becerilerinin ne denli üst seviyede olduğunu görmekteyiz. Atalarımızın bu becerilerini geliştirmesi ve en ilkel şartlarda hayatta kalma becerilerine bushcraft demekteyiz.

Bushcraft disiplini insana hem kültürel değer katmakta hemde kişisel becerilerini geliştirmektedir. Türkiye’de ciddi bir eğitim kadrosuna sahip WildPeace Survival & Bushcraft Academy doğada hayatı idame disiplini konusunda ciddi eğitimler gerçekleştirmektedir. Bu eğitim programlarına katılarak sizlerde becerilerinizi geliştirip, kendi sınırlarınızı belirleyebilirsiniz.

Aşağıda yer alan bilgilerden eğitim programları ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

bushcraft barınak yapımı

Eğitim ve faaliyet programlarımız ile ilgili detaylı bilgi hattımız:
Ayşesin ARISOY (GSM): 0535 784 11 81

Doğada geçirdiğiniz zaman içerisinde kendinize kuksa bardak, kaşık, çatal ve benzeri materyalleri nasıl yapabileceğiniz merak ediyorsanız ” Ahşap Oyma Bıçağı – Oyma Bıçağı Kullanımı ve Modelleri ” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin