Yeşil Nesil Atölyeleri » İstanbul’un En İyi Çocuk Etkinlik Alanı

0
440
yeşil nesil atölyeleri

Yeşil Nesil Atölyeleri yazımız içerisinde; “Yeşil Nesil Atölyeleri Nerede?”, “Yeşil Nesil Atölye etkinlikleri nelerdir?”,”Yeşil Nesil Atölyelerinde kamp yapılır mı?” gibi birçok sorunun cevabına ulaşabilirsiniz.

Yeşil Nesil Atölyeleri, Beykoz

yeşil nesil atölyeleri

Yeşil Nesil Atölyeleri, İstanbul’un Beykoz ilçesine 8 km uzaklıkta yer alan, çocuklara doğayı sevdirmeyi amaç edinen bir etkinlik alanıdır. 2017 yılında KidsLandPark bünyesinde kurulan Yeşil Nesil Atölyeleri, uzman kadrosu ile gerçekleştirmiş olduğu 35 farklı atölye ile çocukların doğa ile tanışmalarına katkı sağlamaktadır.

Yeşil Nesil Atölyelerinde; çocuklar uzman eğitmenler eşliğinde doğayı tanıyor, toprağa dokunuyor ve diledikleri gibi kirleniyorlar. Ebeveynler ise kendileri için oluşturulan etkinlik alanlarında kendi öz kişisel gelişimlerine katkı sağlıyorlar.

Özellikle hafta sonu çocuklu aileler tarafından ziyaret edilen Yeşil Nesil Atölyeleri, 45 dönümlük etkinlik arazisi ile İstanbul aile kamp alanları arasında en geniş yüz ölçümüne sahip aile kamp alanı diyebiliriz. Ulaşımın kolay olması, birçok okul ve kurum tarafından da tercih ediliyor olması Yeşil Nesil Atölyeleri’nin güvenilirliğinin en belirgin özelliğidir.

Hafta sonu sizler için bizzat gidip deneyimlediğim Yeşil Nesil Atölyeleri’nin en sevdiğim özelliği ise işletme sahiplerinin oldukça pozitif oluşuydu. Tamamen çocukların öz gelişimlerine katkı sağlamak için üretilen onlarca projenin altında “çocuk ve doğa sevgisi” ikilisinin yattığını görmüş oldum. Eğer çocuklarınızla birlikte İstanbul’da hafta sonu etkinlik planı yapmayı düşünüyorsanız tercihinizi mutlaka Yeşil Nesil Atölyelerinden yana kullanmanızı tavsiye ederim.


Yeşil Nesil Atölyeleri Nerede?

yeşil nesil atölyeleri

Yeşil Nesil Atölyeleri, İstanbul Beykoz ilçesinde yer almaktadır. İstanbul aile kamp alanları arasında ulaşımı oldukça kolay olan etkinlik alanlarından biridir.

 • Yeşil Nesil Atölyeleri ile Beykoz arası 8 km’dir. Şahsi aracınız ile yolculuğunuz ortalama 5 dakika sürmektedir.
 • Yeşil Nesil Atölyeleri ile Üsküdar arası 23 km’dir. Şahsi aracınız ile yolculuğunuz ortalama 38 dakika sürmektedir.
 • Yeşil Nesil Atölyeleri ile Çekmeköy arası 17 km’dir. Şahsi aracınız ile yolculuğunuz ortalama 28 dakika sürmektedir.
 • Yeşil Nesil Atölyeleri ile Kadıköy arası 22 km’dir. Şahsi aracınız ile yolculuğunuz ortalama 32 dakika sürmektedir.
 • Yeşil Nesil Atölyeleri ile Çengelköy arası 17 km’dir. Şahsi aracınız ile yolculuğunuz ortalama 23 dakika sürmektedir.
 • Yeşil Nesil Atölyeleri ile Beşiktaş arası 15 km’dir. Şahsi aracınız ile yolculuğunuz ortalama 23 dakika sürmektedir.
 • Yeşil Nesil Atölyeleri ile Büyükçekmece arası 39 km’dir. Şahsi aracınız ile yolculuğunuz ortalama 50 dakika sürmektedir.
 • Yeşil Nesil Atölyeleri ile Bakırköy arası 26 km’dir. Şahsi aracınız ile yolculuğunuz ortalama 38 dakika sürmektedir.
 • Yeşil Nesil Atölyeleri ile Sarıyer arası 17 km’dir. Şahsi aracınız ile yolculuğunuz ortalama 35 dakika sürmektedir.
 • Yeşil Nesil Atölyeleri ile Maltepe arası 28 km’dir. Şahsi aracınız ile yolculuğunuz ortalama 45 dakika sürmektedir.

Yeşil Nesil Atölyeleri Nasıl Gidilir?

yeşil nesil atölyeleri

Yeşil Nesil Atölyelerine şahsi aracınız, otobüs ya da taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Etkinlik alanı KidsLandPark içerisinde yer almaktadır.

Yeşil Nesil Atölyesi’ne Otobüs İle Ulaşım Nasıl Sağlanır?

 • 136 Alibahadır / Kavacık: Beykoz Değirmendere Camii’den Kavacık Aktarma durağına hareket eden otobüs 30 durak sonra Mahmut Şevketpaşa Camii durağına ulaşım sağlamaktadır. Yolculuk ortalama 40 dakika sürmektedir. Mahmut Şevketpaşa Camii durağındaindikten sonra 500 m yürüyerek 6 dakika içerisinde Yeşil Nesil Atölyelerine ulaşabilirsiniz.
 • 136Z Alibahadır / Zerzevat – Kavacık: Beykoz Alibahadır durağından Kavacık Aktarma durağına hareket eden otobüs 19 durak sonra Zerzevat Sapağı durağına ulaşım sağlamaktadır. Zerzevat Sapağı durağında indikten sonra 700 m yürüyerek 8 dakika içerisinde Yeşil Nesil Atölyelerine ulaşabilirsiniz.
 • 136R Riva – Yeni Riva Yolu / Kavacık: Beykoz ŞEHİT LEVENT BİRDEN Caddesi durağından Kavacık Aktarma durağına hareket eden otobüs 26 durak sonra Zerzevat Sapağı durağına ulaşım sağlamaktadır. Zerzevat Sapağı durağında indikten sonra 700 m yürüyerek 8 dakika içerisinde Yeşil Nesil Atölyelerine ulaşabilirsiniz.

Yeşil Nesil Atölyeleri yakınına giden 136, 136Z ve 136R otobüslerine ulaşım sağlamak için İETT web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

yeşil nesil atölyeleri

Yeşil Nesil Atölyesi’ne Taksi İle Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Yeşil Nesil Atölyelerine Beykoz ilçe merkezinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Beykoz ilçe merkezine 8 km uzaklıkta olan KidsLandPark’a taksi ücreti ortalama 15-20 TL tutmaktadır.

Yeşil Nesil Atölyesi’ne Şahsi Araç İle Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Şahsi aracınız ile ulaşım sağlamak için birkaç farklı alternatif bulunmaktadır. Sizlere önerim kesinlikle navigasyon kullanmanız yönünde olacaktır. Aksi takdirde yolları karıştırabilir, trafiğe kalabilir ve en önemlisi işletmenin konumu kolay olmasına rağmen bulmakta zorlanabilirsiniz. Navigasyon için Yandex Navigasyon ve Google Haritaları kullanabilirsiniz.


Yeşil Nesil Atölyeleri Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

yeşil nesil atölyeleri

Yeşil Nesil Atölyeleri, çocukların öz gelişimine katkı sağlamak ve onların doğa ile arasında kopan bağlarını yeniden onarmak için atölye etkinlikleri düzenlemektedir. Çocukların özgürce kirlendiği, rüzgarı parmaklarında doyasıya hissettiği bu güzel etkinlik alanının avantajlarına ve dezavantajlarına gelin hep birlikte bakalım.

Yeşil Nesil Atölyeleri Avantajları Nelerdir?

 1. Çocukların doğa ile kopan bağlarını onarmak ve onlara doğayı sevdirmek amacıyla harika atölye etkinlikleri düzenliyorlar. Türkiye’de bu tarz atölyeleri yapan sadece 1 ya da 2 uzman kurum bulunuyor.
 2. Sadece çocukların değil yetişkinlerin de gelişimleri için özel atölye etkinlikleri düzenlenmektedir.
 3. 45 dönümlük arazinin her bir noktası çok özel bir şekilde dizayn edilmiştir. İstanbul tatil köyü arayanlar için ilk tercih işletmesinden biridir.
 4. 35 farklı atölye ile Türkiye’de nadir bulunan aile kamp yeridir. Diğer İstanbul aile kamp alanlarından ayıran en büyük özelliği ise burada bir saniyeniz bile boş geçmemektedir. Sabah, öğlen ve akşam olmak üzere birbirinden farklı atölyeler ve etkinlikler düzenlenmektedir.
 5. Alan içerisinde tuvaletler yeterli sayıdadır.yeşil nesil atölyeleri
 6. Restoran ve büfe gibi seçenekler bulunmaktadır.
 7. Hobi bahçeleri ve dinlenme alanlarında sessizlik içerisinde keyif yapabilirsiniz.
 8. Alanda wifi hizmeti bulunmaktadır.
 9. Harika fotoğraflar çekebileceğiniz hobbit köyü, ahşaplar evler, renkli köprü ve orman içi tek kişilik küçük kulübeler bulunmaktadır.
 10. Ücretsiz otopark hizmeti mevcuttur.
 11. İstanbul aile kamp alanları arasında ulaşımı oldukça kolaydır.

Yeşil Nesil Atölyeleri Dezavantajları Nelerdir?

yeşil nesil atölyeleri

 1. Etkinlik alanı içerisinde sadece Turkcell belirli noktalarda çekmektedir. Diğer operatörler ne yazık ki şebeke sorunu yaşayabiliyor.
 2. Kendi çadırınızı getirmeniz yasaktır. İşletme çadır hizmetini kendi sağlamaktadır.
 3. Bireysel olarak kamp yapmanıza izin verilmemektedir. Hafta sonu gerçekleştirilen atölyelere dahil olarak bu hizmetten faydalanabilirsiniz.
 4. Alan içerisinde bazı noktalarda tahtaların bakım görmesi gerekiyor. İşletme şu anda bu tadilatı gerçekleştiriyor. Ancak siz yine de gittiğinizde bu alanlara dikkat etmeyi ve güvenlik ile ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını mutlaka işletme sahiplerine danışınız.
 5. Etkinlik alanı yakınında bir kır düğünü işletmesi daha bulunuyor. Bazı geceleri buralarda düğün etkinlikleri oluyor. Kamp yapmayı düşündüğünüz hafta düğün olup olmadığını mutlaka işletme sahiplerine sormanızı tavsiye ediyorum. Aksi takdirde akşam biraz sese maruz kalabilirsiniz.

Yeşil Nesil Atölyeleri Kamp İçin Uygun Mudur?

yeşil nesil atölyeleri

Yeşil Nesil Atölyeleri, İstanbul aile kamp alanları arasında en fazla atölye etkinlikleri bulunan kamp alanıdır. Çocuklarınızın atölye etkinliklerindeki gelişimlerini izleyebilir ve sizlere özel oluşturulan dinlenme alanlarında doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Şimdi gelin Yeşil Nesil Atölyeleri’nin kamp için uygunluğuna hep birlikte göz atalım:

 1. İstanbul çocuklu aile kamp alanları arasında en büyük kamp işletmesidir.
 2. Çocuklar için 35 farklı atölye bulunmaktadır.
 3. İşletme sahipleri oldukça dünya tatlısı insanlardır. Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda hızlı çözüm üretme becerilerine sahiptirler.
 4. Bireysel kampçılık faaliyetleri yasaktır. Ancak atölye etkinliklerine dahil olarak kamp yapabilirsiniz.
 5. Kamp öncesi tanışma etkinliğinde diğer aileler ile tanışabilir ve kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz.
 6. Atölye eğitmenleri genç ve dinamik bir ekipten oluşuyor.
 7. Survivor oyun parklarında yarışabilir ve keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.

Yeşil Nesil Atölye Etkinlikleri Nelerdir?

yeşil nesil atölyeleri

Yeşil Nesil Atölyeleri, kamp etkinliklerinizi daha güzel bir hale getirmek için 35 farklı atölye hizmeti sağlamaktadır. Kamp faaliyetleriniz sırasında bu atölyelere katılabilir ve eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Yeşil Nesil Atölyeleri başlıca; Çiftlik Atölyesi, Orman Atölyesi , Tarım Atölyesi, Beceri Atölyesi, Farkındalık Atölyesi, Uzay Atölyesi, Model Oyuncak Atölyesi, Doğada Bilim Atölyesi, Gurme Atölyesi, Mucitler Atölyesi, Aynalama Atölyesi, Robot Atölyesi, Çadır Kamp Atölyesi, Outdoor Game Atölyesi, Bilişim Atölyesi, Çocuk Özgüven Atölyesi, Gelişim Atölyesi, Pazarlama Atölyesi, Eğlence ve Zeka Oyunları Atölyesi, Hobi Sanatları Atölyesi, Sanat Atölyesi, Tarih Atölyesi,  Survivor Etkinliği, Spor Atölyesi, El Sanatları Atölyesi, Resim Atölyesi, Arkeoloji Atölyesi, İlk Yardım Atölyesi olarak sıralayabiliriz.


Yeşil Nesil Atölyeleri Adres Bilgileri

yeşil nesil atölyeleri

Adres: Polenezköy Mah. Polenezköy Yolu Sok. No:3 Öztürk Çiftliği – Polenezköy Yolu Üzeri Öztürkler Çiftliğinin Yanı. Acar Kent – Beykoz Konaklarına 10 dk.

Telefon: 0 532 388 30 28 / 0 543 693 74 93

Web Site: http://www.yesilnesil.com/

Yetkili: Ebru Hanım ve Cömert Bey


Yeşil Nesil Atölyeleri hakkında vermiş olduğum bilgilerin ışığında aileniz ile birlikte gönül rahatlığı ile kamp etkinliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer klasik bir kamp yapmanın sizlere daha farklı bir atmosfer katacağına inanıyorsanız Kamp Malzemeleri yazımızı okuyarak kamp malzemeleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca özellikle yaz aylarında kamp yaparken dikkat etmek gereken ipuçlarını da Yaz’ın Kamp Yapmanın İpuçları yazımızda öğrenebilirsiniz.

İstanbul kamp alanları açısından Türkiye’de en fazla kamp alanına sahip illerinden biridir. İstanbul sınırları içerisinde toplamda 27 kamp alanı bulunmaktadır. Daha önce hazırlamış olduğum İstanbul Kamp Alanları yazımı okuyarak bu kamp alanlarını inceleyebilir ve kendinize yeni rotalar belirleyebilirsiniz.

Son yıllarda dünyada oldukça popüler olan Glamping (lüks kamp) akımı hakkında yazmış olduğum içeriğe “Glamping Nedir?” yazısına tıklayarak ulaşabilir ve Glamping kültürü ile hızlı bir şekilde tanışabilirsiniz.

KidsLandPark hakkında daha önce hazırlamış olduğum içeriğe “KidsLandPark Kamp Alanı” yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yazı Özeti
Yeşil Nesil Atölyeleri » İstanbul'un En İyi Çocuk Etkinlik Alanı
Konu
Yeşil Nesil Atölyeleri » İstanbul'un En İyi Çocuk Etkinlik Alanı
Açıklama
Yeşil Nesil Atölyeleri yazımız içerisinde; "Yeşil Nesil Atölyeleri Nerede?", "Yeşil Nesil Atölyelerinde kamp yapılır mı?" gibi birçok sorunun cevabına ulaşabilirsiniz.
Yazar
Yayıncı Adı
Rotamhikaye

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin