KidsLandPark » İstanbul Tatil Köyü ve Glamping Kamp Alanı

0
599
kidslandpark

KidsLandPark yazımız içerisinde; “KidsLandPark kamp”,”KidsLandPark atölyeleri”, “İstanbul tatil köyü”, “Glamping kamp alanı” gibi birçok sorunun cevabına ulaşabilirsiniz.

KidsLandPark, Beykoz

kidslandpark

KidsLandPark, 2017 yılında İstanbul’un Beykoz ilçesinde faaliyete geçmiş, ailelerin ve özellikle çocuklara doğayı tanıma, kendilerini keşfetme ve tabiat sevgisini aşılama üzerine bir misyon belirleyerek kurulmuştur. 45 dönümlük arazi içerisinde 35 farklı atölye ve survivor parkurları ile yetişkinlere ve çocuklara özgürce eğlenebilecekleri tüm imkanları sunmaktadırlar.

Her hafta uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen etkinliklere yüzlerce aile ve doğa sever insan katılmaktadır. Katılımın bu denli yoğun olmasına rağmen KidsLandPark belirlemiş olduğu vizyon doğrultusunda atölyeleri 20 kişilik gruplara ayırarak eğitimleri gerçekleştirmektedir. Böylelikle, çok para kazanmak yerine aile ve çocuklara daha fazla ilgi göstermek amaçlanmıştır.

KidsLandPark geliştirdiği eğitim modeli sayesinde çocuklara doğayı sevdirirken, aileleri de fiyat konusunda oldukça mutlu etmektedir. Normal şartlarda bu tarz butik etkinliklerin günlük fiyatları 250 TL ile 400 TL arasında değişirken, KidsLandPark içerisinde atölye etkinlik fiyatları 25 TL ile 75 TL arasında değişiklik göstermektedir.

kidslandpark

Türkiye’nin birçok farklı bölgesini gezip deneyimlemiş biri olarak şunu belirtmek isterim ki; Türkiye’de bu kadar büyük bir doğa eğitim merkezi ve kamp tatil köyü yoktur. İşletme ile ilgili diğer detaylara geçmeden son olarak şunu eklemek istiyorum; özellikle “çocuklara cesaret eğitimi” etkinliğine bayıldım. Çocuklarınızın orman ve karanlık korkusunu yenmeleri için uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimde, eğitimi alan çocuk için diğer atölyedeki arkadaşları da sloganlarla destek olmaktadır. Böylelikle çocuklar arasında dostluk bağları gelişiyor ve yardımlaşmayı daha realist bir şekilde öğreniyorlar.


KidsLandPark, İstanbul Tatil Köyü

kidslandpark

KidsLandPark, İstanbul’a yakın tatil köyü arayanlar için tüm imkanları sağlamaktadır. 45 dönüm genişliğinde olan alan içerisinde yetişkin survivor parkuru, çocuk survivor parkuru, tarım atölyeleri, hobi bahçeleri, dinlenme alanları, hobit köyü ve daha birçok farklı etkinlik alanı bulunmaktadır.

İstanbul tatil köyü işletmeleri içerisinde en geniş ve sayıca en fazla etkinliği yapabileceğiniz işletme içerisinde, her hafta sonu 35 farklı atölye gerçekleştirilmektedir. Bu atölye etkinliklerinde uzman eğitmenler eşliğinde kişisel gelişiminize katkı sağlayabilir ya da el becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Son zamanlarda İstanbul’da tatil köyü konseptine sahip birçok farklı işletme faaliyete geçmiştir. Birçoğunu sizler için bizzat deneyimlemiş biri olarak şunu belirtmek isterim ki; tatil köyü konsepti ile faaliyet gösteren işletmelerin büyük bir bölümü aslında butik oteldir.

istanbul tatil köyü

Çünkü tatil köyü dediğimiz olay aslında; işletmede konaklayacak olan insanların dışarıya olan bağımlılığını keserek tüm ihtiyaçları işletmenin kendi bünyesinde barındırmasıdır. Tuvalet, duş, restoran, gezi alanları, serbest zaman alanları, atölyeler vb. etkinlikler ile tatil köyü içerisinde misafirlerin zaman geçirilmesi hedeflenir. ‘’İstanbul Tatil Köyü’’ sloganı ile yola çıkan işletmeler ise aslında misafirlerini sadece iyi bir şekilde konaklamayı hedefler. Böylelikle insanlar dışarıda zaman geçirmeye başlar ve olay tatil köyü konseptinden çok butik otel konseptine geçiş sağlar.

KidsLandPark ise oldukça büyük alanı içerisinde sizlerin dış dünyaya olan bağlantınızı tamamen azaltır. Kendi bünyesinde barındırdığı birçok farklı etkinlik alanı ve işletmeleri ile alan içerisinde zaman geçirmenizi ve doğanının huzurunu doyasıya yaşamanızı ister. Eğer sevdiklerinizle birlikte İstanbul’da tatil köyü arıyorsanız kesinlikle ilk tercihlerinizden biri KidsLandPark olmalıdır.  Eğer uzun soluklu bir tatil programı için, isteklerinizi karşılayıp karşılamama konusunda şüphe duyuyorsanız bile mutlaka hafta sonu gerçekleştirilen atölye etkinliklerine katılmalı ve bizzat işletmeyi deneyimlemelisiniz.


KidsLandPark’a Nasıl Gidilir?

istanbul tatil köyü

KidsLandPark, İstanbul’un Beykoz ilçesine 8 km uzaklıkta yer almaktadır. İşletmeye ulaşım için özel araç ve otobüs seçenekleri bulunmaktadır.

KidsLandPark’a Otobüs İle Ulaşım Nasıl Sağlanır?

 • 136 Alibahadır / Kavacık: Beykoz Değirmendere Camii’den Kavacık Aktarma durağına hareket eden otobüs 30 durak sonra Mahmut Şevketpaşa Camii durağına ulaşım sağlamaktadır. Yolculuk ortalama 40 dakika sürmektedir. Mahmut Şevketpaşa Camii durağındaindikten sonra 500 m yürüyerek 6 dakika içerisinde KidsLandPark’a ulaşabilirsiniz.
 • 136Z Alibahadır / Zerzevat – Kavacık: Beykoz Alibahadır durağından Kavacık Aktarma durağına hareket eden otobüs 19 durak sonra Zerzevat Sapağı durağına ulaşım sağlamaktadır. Zerzevat Sapağı durağında indikten sonra 700 m yürüyerek 8 dakika içerisinde KidsLandPark’a ulaşabilirsiniz.
 • 136R Riva – Yeni Riva Yolu / Kavacık: Beykoz ŞEHİT LEVENT BİRDEN Caddesi durağından Kavacık Aktarma durağına hareket eden otobüs 26 durak sonra Zerzevat Sapağı durağına ulaşım sağlamaktadır. Zerzevat Sapağı durağında indikten sonra 700 m yürüyerek 8 dakika içerisinde KidsLandPark’a ulaşabilirsiniz.

KidsLandPark yakınına giden 136, 136Z ve 136R otobüslerine ulaşım sağlamak için İETT web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

kidslandpark istanbul tatil köyü

KidsLandPark’a Taksi İle Ulaşım Nasıl Sağlanır?

KidsLandPark’a Beykoz ilçe merkezinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Beykoz ilçe merkezine 8 km uzaklıkta lan KidsLandPark’a taksi ücreti ortalama 15-20 TL tutmaktadır.

KidsLandPark’a Şahsi Araç İle Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Şahsi aracınız ile ulaşım sağlamak için birkaç farklı alternatif bulunmaktadır. Sizlere önerim kesinlikle navigasyon kullanmanız yönünde olacaktır. Aksi takdirde yolları karıştırabilir, trafiğe kalabilir ve en önemlisi işletmenin konumu kolay olmasına rağmen bulmakta zorlanabilirsiniz. Navigasyon için Yandex Navigasyon ve Google Haritaları kullanabilirsiniz.


KidsLandPark Kamp Alanı

kidslandpark istanbul tatil köyü

KidsLandPark içerisinde doğa ile iç içe kamp yapabileceğiniz harika bir kamp alanı bulunmaktadır. Ancak üzülerek söylemek istiyorum ki; burada ancak grup kamp etkinlikleri gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel kamp faaliyetlerinin dışında arkadaşlarınız ile birlikte kamp grubu oluşturarak KidsLandPark’a gelebilir ve size özel ayrılan alan içerisinde kamp faaliyetinizi gerçekleştirebilirsiniz. 45 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan KidsLandPark’ın kamp için olumlu ve olumsuz yönlerine gelin hep birlikte bakalım:

KidsLandPark Kamp İçin Olumlu Yönleri Nelerdir?

kidslandpark istanbul tatil köyü

 1. İstanbul kamp alanları içerisinde bu kadar geniş bir alana sahip nadir kamp alanlarından biridir.
 2. Kamp yaparken 35 farklı atölyede uzman eğitmenler eşliğinde kendi bilgi ve becerilerinizi geliştirebilirsiniz.
 3. Tuvalet imkanı bulunmaktadır.
 4. İşletme içerisinde temel gıda ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz bir büfe bulunmaktadır.
 5. Trekking noktaları bulunmaktadır. Bu alanlar içerisinde yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz.
 6. İstanbul aile kamp yeri için oldukça uygundur. Çocuklar için etkinlik alanları mevcuttur.
 7. Doğayı ve sessizliği doyasıya yaşayacağınız bir alana sahiptir.
 8. Harika fotoğraflar çekebileceğiniz hobbit köyü, ahşaplar evler, renkli köprü ve orman içi tek kişilik küçük kulübeler bulunmaktadır.kidslandpark istanbul tatil köyü
 9. İstanbul grup kamp alanları arasında ulaşımı oldukça kolaydır.
 10. Otopark alanı bulunmaktadır. Tüm etkinliğiniz boyunca otopark ücretsizdir.
 11. İstanbul ücretli kamp alanları arasında fiyat/performans oranı en iyi olan kamp işletmesidir.
 12. Odun bulma konusunda sorun yaşamazsınız. Kamp alanı içerisinde sizlere odun konusunda yardımcı oluyorlar.
 13. Restoran’da wifi hizmeti bulunmaktadır.
 14. Elektrik ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

KidsLandPark Kamp İçin Olumsuz Yönleri Nelerdir?

kidslandpark istanbul tatil köyü

 1. Turkcell harici diğer operatörler ne yazık ki çekmemektedir. Ancak restoran içerisinde yer alan wifi özelliğinden faydalanarak yakınlarınıza güncel olarak bilgiler verebilirsiniz.
 2. Bireysel kamp faaliyetlerine izin verilmemektedir. Grup kamp etkinliklerine izin veriliyor.
 3. Survivor parkurunda yer alan bazı oyunların tadilata girmesi gerekiyor. Yakın zamanda konu ile ilgili çalışma yapılacağını biliyorum. Ancak oyun alanına girdiğinizde mutlaka güvenliğiniz için yetkililere bölgenin güvenilirliğini sormanızı tavsiye ediyorum.
 4. Bölgeye ait orman içerisinde yürürken bazı noktalarda dikenli teller karşınıza çıkabiliyor. Yakında o kısımla da ilgili temizlik çalışmalarının yapılacağını düşünüyorum. Orman içerisinde yürürken her ihtimale karşılık olarak önünüze dikkatli bir şekilde ilerlemenizi tavsiye ederim.
 5. İşletme içerisinde kır düğünü alanı bulunmaktadır. Bazı zamanlarda burada düğün etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Her ihtimale karşılık olarak sesten rahatsız olmamak için kamp yapmayı düşündüğünüz tarihte kır düğünü olup olmadığını yetkilere sormanızı tavsiye ediyorum.
 6. Kamp ateşiniz yetkililer tarafından sağlanmaktadır. Bireysel olarak uzaklaşıp istediğiniz bir alanda kamp ateşi yakamazsınız.

KidsLandPark Atölyeleri Nelerdir?

kidslandpark istanbul tatil köyü

KidsLandPark, kamp etkinliklerinizi daha güzel bir hale getirmek için 35 farklı atölye hizmeti sağlamaktadır. Kamp faaliyetleriniz sırasında bu atölyelere katılabilir ve eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

KidsLandPark Atölyeleri başlıca; Çiftlik Atölyesi, Orman Atölyesi , Tarım Atölyesi, Beceri Atölyesi, Farkındalık Atölyesi, Uzay Atölyesi, Model Oyuncak Atölyesi, Doğada Bilim Atölyesi, Gurme Atölyesi, Mucitler Atölyesi, Aynalama Atölyesi, Robot Atölyesi, Çadır Kamp Atölyesi, Outdoor Game Atölyesi, Bilişim Atölyesi, Çocuk Özgüven Atölyesi, Gelişim Atölyesi, Pazarlama Atölyesi, Eğlence ve Zeka Oyunları Atölyesi, Hobi Sanatları Atölyesi, Sanat Atölyesi, Tarih Atölyesi,  Survivor Etkinliği, Spor Atölyesi, El Sanatları Atölyesi, Resim Atölyesi, Arkeoloji Atölyesi, İlk Yardım Atölyesi olarak sıralayabiliriz.


KidsLandPark Hakkında Önemi İpuçları

kidslandpark istanbul tatil köyü

KidsLandPark, İstanbul tatil köyü ve grup kamp etkinlik alanı arayanlar için oldukça idealdir. İşletme sahiplerinin güler yüzlülüğü ve tamamen sizleri mutlu edebilmek üzerine kurulu atölye hizmetleri ile keyifli birer zaman geçirmenizi sağlamaktadırlar.

 1. Dünya tatlısı bir aile tarafından işletilmektedir. Tüm sorularınızı ve ihtiyaçlarınızı çekinmeden kendilerine iletebilirsiniz.
 2. Bireysel kamp izin vermemelerinin sebebi ise tamamen alanın doğru kullanımı ve çocuklu ailelerinde rahat bir şekilde tatil yapmalarını sağlamaktır. Sevdiklerinizle bir araya gelerek 15-20 kişilik gruplar oluşturmanız halinde sizlere özel kamp alanı keyfini de çıkarabilirsiniz.
 3. Survivor parkurunda oyun oynarken mutlaka dikkatli olmanız gerekiyor. Aksi takdirde sakatlanabilirsiniz.
 4. Ebeveynler ve çocuklar için ayrı ayrı etkinlik alanları bulunmaktadır. Çocuklarınız doyasıya eğlenirken sizde doyasıya keyif yapabilirsiniz.
 5. İşletme çalışanları oldukça güler yüzlü insanlardan oluşuyor. Herhangi bir sorununuzu çekinmeden görevlilere iletebilirsiniz.
 6. Atölye eğitmenleri genç ve dinamik insanlardan oluşuyor.
 7. İstanbul tatil köyü arayanlar için tüm hizmetleri eksiksiz karşılamaktadır.
 8. Havuz ne yazık ki bulunmamaktadır. Burası daha çok doğayı ve yeşili doyasıya yaşayacağınız bir alandır.

KidsLandPark Adres Bilgileri

kidslandpark istanbul tatil köyü

Adres: Polenezköy Mah. Polenezköy Yolu Sok. No:3 Öztürk Çiftliği – Polenezköy Yolu Üzeri Öztürkler Çiftliğinin Yanı. Acar Kent – Beykoz Konaklarına 10 dk.

Telefon: 0 532 388 30 28 / 0 543 693 74 93

Web Site: http://kidslandpark.com/

Yetkili: Ebru Hanım ve Cömert Bey


KidsLandPark hakkında vermiş olduğum bilgilerin ışığında aileniz ile birlikte gönül rahatlığı ile kamp etkinliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer klasik bir kamp yapmanın sizlere daha farklı bir atmosfer katacağına inanıyorsanız Kamp Malzemeleri yazımızı okuyarak kamp malzemeleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca özellikle yaz aylarında kamp yaparken dikkat etmek gereken ipuçlarını da Yaz’ın Kamp Yapmanın İpuçları yazımızda öğrenebilirsiniz.

İstanbul kamp alanları açısından Türkiye’de en fazla kamp alanına sahip illerinden biridir. İstanbul sınırları içerisinde toplamda 27 kamp alanı bulunmaktadır. Daha önce hazırlamış olduğum İstanbul Kamp Alanları yazımı okuyarak bu kamp alanlarını inceleyebilir ve kendinize yeni rotalar belirleyebilirsiniz.

Son yıllarda dünyada oldukça popüler olan Glamping (lüks kamp) akımı hakkında yazmış olduğum içeriğe “Glamping Nedir?” yazısına tıklayarak ulaşabilir ve Glamping kültürü ile hızlı bir şekilde tanışabilirsiniz.

Yeşil Nesil Atölyeleri hakkında daha önce hazırlamış olduğum içeriğe “Yeşil Nesil Atölyeleri” yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yazı Özeti
KidsLandPark » İstanbul Tatil Köyü ve Glamping Kamp Alanı
Konu
KidsLandPark » İstanbul Tatil Köyü ve Glamping Kamp Alanı
Açıklama
KidsLandPark yazımız içerisinde; "KidsLandPark kamp","KidsLandPark atölyeleri", "İstanbul tatil köyü", "Glamping kamp alanı" gibi birçok sorunun cevabına ulaşabilirsiniz.
Yazar
Yayıncı Adı
Rotamhikaye

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin