Sapanca Gölü Kahvaltı » En Uygun Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

0
1397
sapanca gölü kahvaltı

Sapanca Gölü Kahvaltı » En Uygun Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Sapanca, sevdikleriniz ile birlikte harika zaman geçirebileceğiniz doğal güzellikleri içerisinde bulunduran, şehrin gürültü ve stresinden uzak adeta gizli kalmış bir cennettir. Sakarya ilimize bağlı olan Sapanca’da çok güzel kahvaltı mekanları, yürüyüş rotaları ve göl üzerinde yapılabilecek çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Sizler için bu hafta Sapanca gölü kahvaltı mekanlarını araştırıp, değerlendirdik. Yazımız içerisinde Sapanca gölü kahvaltı fiyatları ve Sapanca gölü kahvaltı menüleri gibi birçok bilgilendirmeyi bulabilirsiniz. Sizlerde önerebileceğiniz sapanca gölü kahvaltı mekanlarını yorum kısmında belirterek içeriğimize destek olabilirsiniz.

sapanca gölü kahvaltı

Sapanca Gölü Kahvaltı İçerik Listesi

1. Sapanca Gölü

2. Sapanca Gölü Nerededir?

3. Sapanca Gölü Kahvaltı

4. Sapanca Gölü Kahvaltı – Göl Kenarı Saklı Bahçe

5. Sapanca Gölü Kahvaltı Menüsü

6. Sapanca Gölü Kahvaltı Fiyatları

7. Sapanca Gölü Kahvaltı Sonrası Etkinlikler

8. Sapanca Gölü Ulaşım

9. Göl Kenarı Saklı Bahçe


Sapanca Gölü

Sapanca Gölü, tektonik faaliyetler sonucu oluşmuş bir tatlı su gölüdür. Türkiye’de sapanca gölü dışında 14 tektonik göl daha bulunmaktadır. Sapanca gölünü diğer tektonik göllerden ayıran özellik ise oldukça fazla kuş türlerine ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Sapanca gölü etrafında 69 kuş türünün yaşadığı belirlenmiştir. Bu kuş türlerini göl üstünde süzülürken ya da göl çevresinde ağaçlarda, kıyılarda, bazen kahvaltı yaptığınız masanın üstüne konduğu sırada rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Göl etrafında en fazla görebileceğiniz kuş türü ise Dikkuyruk’tur.

Sapanca Gölü Nerededir?

Sapanca, Sakarya ilinin 12 km batısında, İzmit ilinin 27 km doğusunda bulunmaktadır. Konum olarak Sakarya sınırları içerisinde yer alan Sapanca Gölü için ulaşım oldukça kolaydır.

Sapanca Gölü Kahvaltı

Sapanca gölü kahvaltı mekanları seçiminde çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü işletmelerin yaptığı bazı taktikler canınızı sıkabilir. Bazı işletmeler önce alanı boş bırakarak sizlere “ burada kafanızı dinlersiniz.” izlemini yarattıktan, sonra müşteriler geldikçe arka taraflardan masaları çıkartarak alanı tıka basa insan ile dolduruyorlar. Bu durumda sakin bir göl kahvaltısı hayaliniz ne yazık ki gerçek olmamaktadır. Ama telaşa gerek yok. Çünkü sizler için en uygun ve en güzel manzaraya sahip olan sapanca göl kenarı kahvaltı mekanını bulup, fotoğrafladık.

sapanca gölü kahvaltı

Sapanca Gölü Kahvaltı – Göl Kenarı Saklı Bahçe

Sapanca gölü üzerinde kahvaltı yapabileceğiniz ve en fazla huzur bulabileceğiniz yer Göl Kenarı Saklı Bahçe’dir. Burada geçirdiğim iki günün ardından şunu belirtmek isterim ki; sessizlik içinize işleyecektir. Mekan işletmecileri gayet düzgün ve disiplinli çalışlardan oluşmaktadır. Aileniz ile tercih edebileceğiniz, göl kenarında huzurlu vakit geçirebileceğiniz harika bir konuma sahiptir. Ayrıca küçük dostlarımız için Göl Kenarı Saklı Bahçe içerisinde oyun parkı bile bulunmaktadır.

sapanca gölü kahvaltı

Sapanca Göl Kenarı Saklı Bahçe içerisinde kamp yapabileceğiniz bir alanda bulunmaktadır. Mekanın içerisinde yer alan iskelede yürüyüş yapabilir, güneşin batışını göl üzerinde kahve içerek izleyebilirsiniz.

sapanca kamp

Sapanca Gölü Kahvaltı Menüsü

 1. Çay
 2. 3 ya da 4 Çeşit Peynir
 3. Sucuk
 4. Yumurta
 5. Patates Kızartması
 6. Domates
 7. Kıvırcık
 8. Biber
 9. Yeşillikler
 10. Bal
 11. Tereyağ
 12. Reçel
 13. Çikolata
 14. Zeytin
 15. Karpuz (yaz aylarında)
 16. Kızarmış Ekmek
 17. Menemen (isteğe göre)

Sapanca Gölü Kahvaltı Fiyatları

Sapanca gölü kahvaltı fiyatları mekanlar arasında değişiklik gösterebilir. Ancak ortalama kişi başı 50 TL ile 70 TL arasında değişmektedir. Göl Kenarı Saklı Bahçe’de ise kahvaltı fiyatı kişi başı 50 TL’dir.

sapanca gölü kahvaltı fiyatları

Sapanca Gölü Kahvaltı Sonrası Etkinlikler

Sapanca gölü kahvaltı etkinliğinizden sonra kayık ya da kanolar ile göl üzerinde bir gezintiye çıkabilirsiniz. Bu gezinti sırasında bol bol fotoğraf çekinmeyi ihmal etmeyin. Küçük bir hatırlatma ise bu geziyi güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde yapmamanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde güneş çarpması riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

sapanca gölü

Sapanca gölü kahvaltı sonrası yapabileceğiniz diğer bir etkinlik ise bisiklet turlarıdır. Göl kenarında yer alan bölgelerde kısa rotaları bisiklet turları gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken ise çevrede yer alan köpek dostlarımız olacaktır. Onları gördüğünüz anda lütfen korkmayınız ve size doğru koşmaya çalıştıklarında panik yapmayınız. Çünkü onların asıl derdi bisikletinizin dönen tekerlekleridir.

Sapanca Gölü Ulaşım

Sapanca gölü için birkaç ulaşım çeşidi bulunmaktadır.

 1. Sapanca Gölü Tren ile Ulaşım

Sapanca gölüne tren ile ulaşmak istiyorsanız “Sapanca” istasyonunda inmeniz gerekmektedir. Ardından tren istasyonu yakınlarında yer alan otobüsler ve minibüsler ile sapanca göl kenarına ulaşabilirsiniz.

 1. Sapanca Gölü Şehirler Arası Otobüs ile Ulaşım

Sapanca gölüne otobüs ile ulaşmak istiyorsanız Sapanca Otogarı’nda inmeniz gerekmektedir. Ardından bölgede yer alan minibüs, taksi ya da otobüs seçeneklerini bütçenize göre değerlendirerek kısa mesafeli bir yolculuk ile göl kenarına ulaşabilirsiniz.

 1. Sapanca Gölü Özel Araç İle Ulaşım

Sapanca gölüne özel aracınız ile ulaşım sağlamak isterseniz İstanbul üzerinden yaklaşık 1,5 saat ile 2 saat içerisinde sapanca gölüne ulaşabilirsiniz.

Sapanca Gölü Kahvaltı – En Uygun Kahvaltı Mekanı

göl kenarı saklı bahçe

Sapanca, sevdikleriniz ile birlikte hafta sonunun tadını doyasıya çıkarabileceğiniz harika bir doğal yapıya sahiptir. Kahvaltı sonrası sapanca çevresinde bulunan yerlerde yürüyüş etkinlikleri, göl kenarında bisiklet turları gibi birçok aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Sapanca gölü kahvaltı mekanları arasında en iyi ve ideal olanı Göl Kenarı Saklı Bahçe’dir. Aşağıda yer alan irtibat numaralarından işletmeye ulaşabilir, kendiniz ve sevdikleriniz için en ideal yerin rezervasyonunu yaptırabilirsiniz. Ayrıca “rotamhikaye” hesabından geldiğinizi belirtirseniz de ayrıca küçük ikramlar sizleri karşılayacaktır.

göl kenarı saklı bahçe

Göl Kenarı Saklı Bahçe İrtibat Bilgileri

Göl Kenarı Saklı Bahçe, Sapanca gölü etrafında kahvaltı yapabileceğiniz en iyi işletme arasında gösterilmektedir. Bu işletmeye ait irtibat bilgilerini aşağıda bulabilir, kahvaltı ve diğer etkinlikler öncesi telefon açıp rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Adres: Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi, İstasyon Caddesi No:48 Sapanca / Sakarya

Telefon: 0546 477 75 96 / Halil Bey

Web: https://golkenari.com/

Instagram: https://www.instagram.com/sapancagolkenari/


Sapanca gölü sevdikleriniz ile vakit geçirebileceğiniz harika bir atmosfere sahiptir. Sapanca’ya doğru yola çıkmadan önce mutlaka yol müziklerinizin listesini hazırlayınız. Eğer müzik konusunda kararsız iseniz ” Uzun yol müzikleri listesi ” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca Sapanca sonrası biraz daha uzaklara gitmek isterseniz ” Yedigöller Kamp ” yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Yazı Özeti
Sapanca Gölü Kahvaltı » En Uygun Sapanca Kahvaltı Mekanları
Konu
Sapanca Gölü Kahvaltı » En Uygun Sapanca Kahvaltı Mekanları
Açıklama
Sapanca gölü kahvaltı yazısı içerisinde, sapanca gölü kahvaltı mekanları, sapanca gölü kahvaltı fiyatları ve sapanca gölü kahvaltı sonrası etkinlikler hakkında bilgiler yer almaktadır.
Yazar
Yayıncı Adı
Rotamhikaye
Yayıncı Logo

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin