Gezgin Kadınlar » Türkiye’nin İlham Veren Gezgin Kadınlar Listesi

6
1396
gezgin kadınlar

Gezgin kadınlar listemizde yer alan tüm kadınlarımızı öncelikle tebrik etmek istiyoruz. Cesaretleri ile birçok kişiye ilham oldukları için, hayallerini yaşamak adına verdikleri mücadele için ve bu ülkede kadınlara karşı oluşan ön yargıların hepsini kırdıkları için, hepsini ayrı ayrı kutlarız.

Gezgin kadınlar listemize geçmeden önce belirtmek isteriz ki Türkiye’de daha bir çok kadın gezgin bulunmaktadır. Listede göremediğiniz ama severek takip ettiğiniz kadın gezginlerini yorumlarda belirterek listeye eklenmesini sağlayabilirsiniz.

  1. Dilara ÖZKAN (@uygunadimdoga)

Dilara, 19 yaşında en geç kadın gezgin olarak hafızalarımızda yerini almaktadır. Hayallerini değil okulunu ertelemeyi tercih eden Dilara, Türkiye’nin hemen hemen her bölgesini otostop ile gezmektedir. Profilini incelediğinizde fotoğraflarına uyguladığı renk tonları dikkatini hemen çekecektir.

View this post on Instagram

📍Giresun, Kulakkaya Yaylası Yoldayken kendime yaklaşıyorum diyorum ya hep, iç sesimle benliğimle kendimle başbaşa kalıyorum ve tek başıma bir kurumda değil bir dikteyle değil kendi isteklerimle kendi kararlarımla kendi hislerimle hareket ettiğim için çok şey tecrübe ediyorum çok şeyi yapıyor ve pişman olmuyorum çünkü ben hep enerjime göre kalbime göre hissime göre hareket ediyorum. Yola hiç çıkadıysan bunu gerçekten tarif edemem sadece hayatımdaki en doğru kararı verdiğimi anlatabilirim. – Hiç kimse kendi yüreğinden kaçamaz. Bu nedenle en iyisi onun söylediklerini dinlemek. Böylece, kendisinden beklemediğin bir darbe indirmeyecektir. . #bizevdeyokuz #karadeniz #gezlist #showmeturkey #giresun #yayla #gezilesiyer #neredekal #öncetürkiyeyikeşfet #gezilecekyerler #gezirehberi #gezginstagram #snow #travel #travelphotography #seyahat

A post shared by Dilara Özkan (@uygunadimdoga) on

https://www.instagram.com/uygunadimdoga/

gezgin kadınlar

2. Yasemin (@ucurtmakiz)

Yasemin, Türkiye’nin bir çok farklı bölgesine otostop çekerek ulaşım sağlamaktadır. Gezdiği yerlerde yakaladığı harika kadrajlar ile gezgin kadınlar arasında oldukça dikkat çekmektedir.

https://www.instagram.com/ucurtmakiz/

gezgin kadınlar

3. Yağmur ARAT (@yagmur_aratt)

Yağmur ARAT, Türk gezgin kadınlar arasında en çok bilinen ve ciddi bir hayran kitlesine sahip gezginler arasındadır.

https://www.instagram.com/yagmur_aratt/

gezgin kadınlar

4. Eda KARACAOĞLU (@cantasisirtindabirkiz)

Eda KARACAOĞLU, gezdiği yerlerde yakaladığı harika kadrajlar ile insanları hem gezmeye teşvik ediyor hemde fotoğraf konusunda ne kadar yetenekli olduğunu gösteriyor. Eda’nın profiline girdiğinizde burnunuza buram buram bahar kokusu geliyor gibi hissedebilirsiniz.

https://www.instagram.com/Cantasisirtindabirkiz/

gezgin kadınlar

5. Özlem & Noyan (@keyfiguzergah)

Özlem ve Noyan sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp Dünya’nın bir çok bölgesini gezerek takipçilerine harika fotoğraflar sunmaktadır. Keyfiguzergah profilini ziyaret ettiğinizde renk tonlarına hayran kalacaksınız.

https://www.instagram.com/keyfiguzergah/

gezgin kadınlar

6. Nisan Yeşiller (@nisanladunyaturu)

Nisan YEŞİLLER, Dünya’nın bir çok ülkesine seyahat ederek bunları sosyal medya adresi üzerinden takipçilerine sunmaktadır. Dünya turu yapan kadın gezginler arasında yerini almaktadır.

View this post on Instagram

Like water in the desert💧İnsan dünyaya benzer derler. Kainatta ne varsa içinde onu saklar! Öfkelendiğinde ruhunda hırçın dalgalar vardır, mutluluğunda yeşil bahçeleri… Doğal güzellikleri bu ruh hallerine paylaştırsak ben ‘huzur’u çöle verirdim. Sadece rüzgarın sesi, ayak izleri.. Dubai seyahatlerinize safariyi eklemeyi unutmayın. Tecrübesi ayrı, çölü ayrı güzel💙 . . . #redsand #desert #dubai #safari #iamtb #travelinfluencer #traveling #iamtb #ootd #fashion #wonderful_places #borntotravel #passionpassport #sidewalkerdaily #femmetravel #wearetravelgirls #igdaily #mydubai #girlsborntotravel #girlslovetravel #wanderlust #landscape #worldtraveler #globetrotter #traveladdict #exploremore #seetheworld #streetstyle #look #sunset

A post shared by Nisan Yeşiller (@nisanladunyaturu) on

https://www.instagram.com/nisanladunyaturu/

gezgin kadınlar

7. Hale SARGIN (@halesargin)

Hale SARGIN, Dünya’nın bir çok bölgesinde keşfedilmemiş yerleri ortaya çıkararak bunları hem blog adresinde yazıyor, hem de Ekotürk kanalında takipçilerinin karşısına çıkıyor. Hale SARGIN‘ın muhteşem maceralarını mutlaka takip etmenizi öneriyoruz.

https://www.instagram.com/halesargin/

http://isimgucumgezmek.com/

gezgin kadınlar

8. Merve (@mervetatileciksin)

Merve Tatile Çıksın ismi ile yaratıcı bir konsept yaratan Merve, Dünya’nın bir çok bölgesine gezi rotaları gerçekleştirmektedir. Merve’nin sosyal medya profili oldukça profesyonel olmakla birlikte, gezdiği yerlerde yakaladığı harika kadrajlar ile de oldukça dikkat çekmektedir.

https://www.instagram.com/mervetatileciksin/

gezgin kadınlar

9. Ege (@egeligezginege)

Ege diğer bir adıyla egeligezginege, Türkiye ve Dünya’nın bir çok ülkesine seyahatler gerçekleştirmektedir. Çikolata yaparak gezen Ege, profilinde güler yüzünü takipçilerinden asla ihmal etmemektedir. Moraliniz bozuk olduğunda ya da şöyle bir deniz havası özlediğinizde mutlaka Ege’nin profilini ziyaret etmelisiniz.

View this post on Instagram

Bu hafta sonu Kavala’dayız. 🇬🇷9 Ay sonra tekrardan Yunanistan’a kavuşuyoruz. Vizemizin son günlerini değerlendirmek için en sevdiğimiz ülkelerden birine bir hafta sonu kaçamağı yapalım istedik. 🏝Bu muhteşem plaj neresi derseniz de 2018’de Sakız Adası’na yaptığımız yaz tatilinden💙 Kavala için kurabiye dışında önerileriniz varsa bekliyoruz. Kavala kurabiyesi yemeden dönmeyeceğiz söz! 😂 #egeligezginege #egeligezginegesakız #yolculuk #seyahat #gezi #gezgin #momondotürkiye #hurriyetseyahat #milliyetrota #heryeregidelim #gezginkadinlar #gencgezginler #gezibaglari #travelblogger #izmir #denemenlazim #filgezi #chios #sakızadasi #yunanistan #deniz #yaztatili

A post shared by Ege | Seyahat Blogu (@egeligezginege) on

https://www.instagram.com/egeligezginege/

https://www.egeligezginege.com/

gezgin kadınlar

10. Merve USTA (@beniyiyimanne)

Merve USTA, ben iyiyim anne sloganıyla göstermiş olduğu harika yaratıcılık yeteneğini sosyal medya adresi üzerinde de göstermektedir. Profiline girdiğinizde öne çıkarılan hikaye tasarımları, paylaştığı fotoğraflardaki samimiyet ile harika işler çıkartmaktadır. Moraliniz bozuk olduğunda ya da aklınıza ilham gelmesini istediğiniz zamanlarda mutlaka Merve USTA’nın yani @beniyiyimanne profilini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

https://www.instagram.com/beniyiyimanne/

https://beniyiyimanne.com/

gezgin kadınlar

11. İpek EVCİ (@aradiginizkisigeziyor)

İpek EVCİ, Dünya’nın farklı bir çok bölgesinde yakaladığı harika kadrajlar ile birlikte mükemmel de bir annedir. Çocuğum var nasıl gezeyim diyenlere harika bir cevap olarak bu profili incelemenizi tavsiye ederim.

View this post on Instagram

Heyoo gundem oyle yogun ki size Turkiye ile Amsterdam arasindaki saat farkinin ‘1’e dustugunu soylemeyi unutmusum☺️☺️ Panama’daki 8 saatlik farka o kadar alismisiz ki 1 saate adapte olamadik resmen, tersimiz dondu, ayarlar sasti😂😂 Tabi bi de havanin gec kararma durumu var, biz alismistik 12 ay 18:30’da kararan havaya😬😬 Neyse zamanla herseye alisilir degil mi😜😜😉 Evci ailesi Amsterdam adaptasyon surecinden bildirdim, herkese guzel gunler😉😉 #traveler #turkishfollowers #instafollow #seyahat #cokgezenlerkulubu #gezgin #aniyakala #gezilecekyerler #birgezginesor #gencgezginler #interrailturkiye #camprail #yolacik #nature #travel #photooftheday #beautiful #instagood

A post shared by Aradığınız Kişi Geziyor (@aradiginizkisigeziyor) on

https://www.instagram.com/aradiginizkisigeziyor/

http://www.ipekevci.com/

gezgin kadınlar

12. Hatice Akgül Yalımkılınç (@haticeakgulphoto)

Hatice Akgül’ün profilini ziyaret ettiğinizde yakalamış olduğu fotoğraflara hayran kalacaksınız. Türkiye ve Dünya’nın bir çok farklı bölgesine seyahatler gerçekleştirerek harika içerikler çıkartmaktadır. Gezgin kadınlar arasında sayfa yönetimini en profesyonel şekilde gerçekleştiren sosyal medya fenomenlerinden biridir.

https://www.instagram.com/haticeakgulphoto/

gezgin kadınlar

13. @Seyahatimvar

Seyahatimvar profili “evlenince gezemezsin, sevgilim var gezemem” gibi bahanelere en güzel cevap niteliğindedir. Profili ziyaret ettiğinizde aşk ve seyahat tutkusunun nasıl bir arada yürüdüğünü kendi gözlerinizde şahit olabilirsiniz.

View this post on Instagram

Büyüleyici ambiansı ile St.Petersburg’a yakışan muhteşem yapı, Voskresenia Khristova Kilisesi nam-ı diğer Kanlı Kilise . Bulunduğu konum, renkleri ve mimari yapısı ile insanda masalsı bir duygu uyandırıyor. Biz de masalsı pozumuzu vermeden edemedik . Çar II. Alexander’ın 1881’de uğradığı suikastle ölümcül yara aldığı yere inşa edilmiş olmasından dolayı kilisenin adı Kanlı Kilise olarak anılmaya başlamış. . Her ne kadar Kanlı Kilise olarak bilinse de görüntüsü ile adı pek bağdaşmıyor değil mi? . #russia #travel #love #photooftheday #travelgram #travelphotography #instagood #pictureoftheday #city #spring #tatil #street #aniyakala #stpetersburg #seyahat #couple #birgezginesor#zamanidurdur

A post shared by Seyahatim Var | Travel Blog (@seyahatimvar) on

https://www.instagram.com/seyahatimvar/

http://www.seyahatimvar.com/

gezgin kadınlar

14. Merve ÖZÜBEK (@mrvozubek)

Merve ÖZÜBEK, Türkiye ve Dünya’nın bir çok bölgesinde gerçekleştirmiş olduğu seyahatler sırasında yakalamış olduğu muazzam kadrajlar ile dikkat çekmektedir. Aşk ve seyahat tutkusunu aynı anda götürebilen harika bir profili içerisinde barındırmaktadır.

https://www.instagram.com/mrvozubek/

https://coupletravelmore.wordpress.com/blog/

gezgin kadınlar

15. Övgü SESAL(@ovgusesal)

Övgü SESAL, Dünya’nın bir çok farklı bölgesinde harika fotoğrafları bizlere sunmaktadır. Övgü’nün profilini ziyaret ettiğinizde seyahat işini gerçekten çok sevdiğini hissedeceksiniz.

View this post on Instagram

Come on summer, we are waiting for u 🌞

A post shared by Övgü Sesal (@ovgusesal) on

https://www.instagram.com/ovgusesal/

gezgin kadınlar

16. Müberra DİKİCİ (@seyahatguncem)

Müberra DİKİCİ, pozitif enerjisi ile Türkiye ve Dünya’nın bir çok bölgesine seyahatler gerçekleştirmektedir. Sosyal medya üzerinde paylaştığı fotoğraflar ile sizlere bahar esintisi yaşatmaktadır.

 

https://www.instagram.com/seyahatguncem/

gezgin kadınlar

17. Esra UĞURLU (@esrauurlu)

Esra UĞURLU, Türkiye ve Latin Amerika’ yı gezen kadın gezginler arasında yerini almaktadır. Sosyal medya üzerinden paylaştığı fotoğraflar ile içinizi ısıtacaktır.

View this post on Instagram

Kolombiya'dan selamlar 🙋 Arayı azıcık açtım, farkındayım. Geleli kaç gün oldu, benden ses seda yok; ama birazcık dinlenmek benim de hakkım diye düşündüm 😅 Şu an Karayip sahillerinde küçük bir kasabadayım. Hava çok sıcak, herkes mayışmış; ama hareketli Kolombiya müziklerinden mahrum bırakmıyorlar sağolsunlar 😁 Sabahları horoz seslerinin dayanılmaz acısıyla uyanıyorum 6'da. Akşam da buraların en dandik barında ve en iğrenç ses sistemiyle yapılan canlı müziklerle enerji topluyorum. Kasabada 11'de müzik yayını kesiliyor. Herkes otellerine dağılıyor. Kasabanın tüm sokakları toprak, asfalt yok. Hatta kasabanın çoğu yerinde sokak aydınlatması yok. Hostelime giderken toprak yolda ve zifiri karanlıkta epey heyecanlı dakikalar yaşıyorum; ama neyse ki dolunay var da sokakları aydınlatıyor 😁 Denize gitmek için yine ağaçların arasından, toprak yoldan kuş cıvıltıları arasında yürüyorum. Ne zaman çilesiz şekilde denize ulaşacağım, ben de bilmiyorum 😁 #esrakolombiya 🌴🌴🌴

A post shared by #traveller ✈✈ 🌍🌎🌏 (@esrauurlu) on

https://www.instagram.com/esrauurlu/

gezgin kadınlar

18. @Cocukluseyahat

Çocuklu seyahat profilinizi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Mükemmel bir aile uyumu ile Türkiye ve Dünya’nın bir çok bölgesine gezi planları gerçekleştirmektedirler.

View this post on Instagram

Herkese mutlu akşamlar👋🏻 Bugün bizim için özel bir gün ve bu özel günde yılın en favori fotoğrafını paylaşmak istedik 🌸 2 yıl önce bugün ucu nereye gideceğini bilmediğimiz bir işin içine girdik ve cocukluseyahat.com'u açtık. Başlangıçta ne yazacağımızı ne kadar yazacağımızı bilmiyorduk. Şimdi baktığımızda yazacak ne çok şey bulmuşuz diyoruz. Dilimiz şişikmiş meğerse 😂 Bu sayede birbirinden güzel insanlarla tanışmış olduk birbirinden özel markaları daha yakından tanımış olduk. Şimdiyse iyi ki yapmışız diyoruz. Her yeni güne motive edici mesajlarınızla uyanmak çok güzel🧡🧡 Birlikte nice seyahatlere🎉 😃 . . cocukluseyahat.com . . #cocukluseyahat #travellife #naturephotography #birgezginesor #thebest #beautifuldestinations #barcelona

A post shared by Çocuklu Seyahat | Travel Blog (@cocukluseyahat) on

https://www.instagram.com/cocukluseyahat/

gezgin kadınlar

19. Elif Kübra GENÇ (@elifkubragenc)

Elif Kübra, 7 ülke ve Türkiye’de 81 il gezmiş kadın gezginler arasında en bilinenler arasındadır. Sosyal medya adresini aktif olarak kullan Elif, paylaştığı fotoğraflar ile içinizi ısıtacaktır.

https://www.instagram.com/Elifkubragenc/

gezgin kadınlar

20. Müge (@mughettoooo)

Müge, çok az bilinen kadın gezginlerden olsa da Türkiye ve Dünya’da bir çok bölgeyi gezmiştir. Gezilerinin sosyal medya adresi üzerinden paylaşan Müge, içinizi ısıtacak fotoğraflar paylaşmaktadır.

View this post on Instagram

🚪🎻🌸 #doorlovers #olddoors

A post shared by Müge ✈ (@mughettoooo) on

https://www.instagram.com/Mughettoooo/

gezgin kadınlar

21. @Gezgorls

Gezgorls, öğretmen ve mühendis olan iki arkadaşın yol maceralarını içermektedir. Sosyal medya adresleri üzerinden paylaştıkları fotoğraflarda bu ikilinin saç stilleri ve giyim uyumları dikkatinizi oldukça çekecektir. Pek fazla bilinmeseler de Türkiye’de bir çok bölgeye seyahat gerçekleştirmişlerdir. Mutlaka takip etmeniz gereken kadın gezginler listesinde yer almaktadırlar.

https://www.instagram.com/gezgorls/

gezgin kadınlar

22. Esra (@esrageziyor)

Esra, sosyal medyayı en iyi kullan kadın gezginler arasında gösterilmektedir. Gezdiği yerlerde çıkardığı harika kadrajlar ile takipçilerine görsel ziyafet sunmaktadır. Türkiye ve Dünya’nın bir çok bölgesinde gezi etkinlikleri gerçekleştirmiştir.

View this post on Instagram

Tiflis’i bu gelişimde daha bir sevdim ♥️ Ukrayna için Lviv, Gürcistan için de Tiflis çipli kimlikle seyahat etmek isteyenlere önereceğim şehirlerin başında geliyor 😍 Tiflis’e ilk geldiğimde çok çok ekonomik seçenekleri deneyimlemiştim bu sefer bütçe aralığı daha açık seçenekler deneyimliyorum ki baştan başa güzel bir Tiflis rehberi yazacağım dönünce. Mesela son 2 gündür kaldığım @g.vino_tbilisi şehrin en yeni butik otellerinden birisi ve sakin bir bölgede. Ulaşım için de yer yer Yandex Taksi ya da Taxify uygulaması kullanıp, geri kalanda yürümek de çok rahat 😌 Tüm Tiflis hikayelerini profilime sabitledim! 🇬🇪 #heryeregidelimtiflis #esrageziyortiflis

A post shared by ESRA ✈ Travel Creative (@esrageziyor) on

https://www.instagram.com/Esrageziyor/

gezgin kadınlar

23. Elif (@elifinatlasi)

Elif, muhteşem hayat enerjisi ile sizlere doyasıya mutluluk aşılayacaktır. Türkiye ve Dünya’nın belli bölgelerine seyahat etkinlikleri gerçekleştiren Elif, sıcak kanlılığı ve samimiyeti ile içinizi ısıtacaktır.

https://www.instagram.com/Elifinatlasi/

https://elifinatlasi.com/

gezgin kadınlar

24. Güntülü YALÇIN (@yabandabirdeli)

Güntülü YALÇIN, Türkiye’de 81 il’i tabiri caizse dağ, tepe demeden tamamlanmış bir kadın gezdindir. En ulaşılmaz bölgelere bile ulaşmayı başarmış, cesareti ile bir çok kadına ilham olmuştur. Özellikle Hakkari ilçesinde gerçekleştirmiş olduğu zirve yürüyüşleri ile adından oldukça söz ettirmiştir.

https://www.instagram.com/Yabandabirdeli/

gezgin kadınlar

25. @2kadin1kare

2kadin1kare, doğanın en masalsı yüzünü bizlere harika bir dostluk içerisinde sunan Türk kadın gezginlerdir. Profillerini ziyaret ettiğinizde muhtelemen arkadaşlarınıza “seninle böyle olabilirdik, biz neden gezemiyoruz?” cümlesini bolca söyleyeceksinizdir. Bu muhteşem iki dostun Türkiye içerisinde gerçekleştirmiş olduğu seyahatlerini mutlaka takip etmenizi öneriyoruz.

https://www.instagram.com/2kadin1kare/

gezgin kadınlar

26. Nurtaç SEÇEN (@gezer_ela_gozum)

Nurtaç SEÇEN, Türkiye’nin bir çok farklı bölgesinde gerçekleştirdiği geziler sırasında paylaştığı fotoğraflar ile dikkat çekmektedir. Bazen Anadolu yöresine ait olan Nurtaç, bazen deli dolu bir kız haline dönüşebiliyor. Çok renkli bir karakter olan Nurtaç SEÇEN’in maceralarını mutlaka takip etmenizi öneriyoruz.

View this post on Instagram

📌 İstanbul / Kanarya Mahallesi ✔️ . Bugün; dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip, Türkiye’nin de “En tehlikeli mahalleleri “ listesine girmiş, Kanarya Mahallesi sahilindeyim.👩🏻‍💻 . ▶️ Adını; 1955 yılında kurulmuş, Rumca “ KAPANARYA “ olan bir çiftlikten alan mahallede tüm cadde ve sokaklarına kuş isimleri verilmiş✅💯 . ▶️Çok fazla göç aldığından, bir çok etnik kökenler bir arada yaşıyor✅💯 . ▶️Mahallede önceden, o kadar tehlikeli, ölümle sonuçlanan çatışmalar yaşanmış ki burada yaşayan insanlar bile sahile inmeye korkuyor.. . ▶️ İznimizi alarak çadırımı kurdum ve etraftaki garip bakışlara aldırmadan bu sahilin keyfini sürdüm✅🤗 . ▶️ Kanarya mahallesi seni Seviyorum🌹✅ . @gezer_ela_gozum 👁 . #kamp #kamping #doğa #çadır #kanaryamahallesi #gezenkadinlar #gezgin #gezilecekyerler #camp #camping

A post shared by Nurtaç SEÇEN (@gezer_ela_gozum) on

https://www.instagram.com/gezer_ela_gozum/

gezgin kadınlar

27. Reyhan ÖZTÜRK (@reyozturk)

Reyhan ÖZTÜRK, can dostu köpeği irmik ile birlikte Türkiye’yi karış karış otostop ile dolaşan gezgin kadınlar arasındadır. Reyhan’ın profilini incelediğinizde irmik ile olan dostluk bağları içinizi ısıtacaktır.

https://www.instagram.com/reyozturk/

https://www.instagram.com/irmikyollarda/

gezgin kadınlar

28. Bengü ÖZGEN (@benguozgen)

Bengü ÖZGEN, Türkiye’nin bir çok bölgesinde kamp yapmış, gezgin kadınlar listesinde yer alan bir beden eğitimi öğretmenidir. Bengü’nün en dikkat çekici özelliği ise genellikle şehir merkezlerinden uzak arazide çekildiği fotoğraflardır. Profilini ziyaret ettiğinizde kendisinin tam bir doğa aşığı olduğunu hemen anlayacaksınızdır.

https://www.instagram.com/benguozgen/

gezgin kadınlar

BONUS

29. Ayşe Kurucu (@gezginteyze)

Ayşe Kurucu, 60 yaşından sonra Dünya’yı gezmeye karar vermiş bir Türk kadın gezgindir. Hikayesine göre boşandıktan sonra gezmeye başlayan Ayşe Hanım, tonton halleri ile kadın gezginler arasında oldukça sevilmektedir. Yüreğinizi ve içinizi ısıtacak profili ile Ayşe Kurucu teyzemizi mutlaka takip etmenizi öneriyoruz.

https://www.instagram.com/gezginteyze/

gezgin kadınlar

Yukarıda yer alan gezgin kadınlar listesine ekletmek istediğiniz dostlarımızı yorumlarda belirtebilirsiniz. Sizlerde hayallerini ertelemeden gezmek istiyor ancak nereleri görebileceğinizi bilmiyorsanız ” Türkiye’de görülmesi gereken 1001 yer ” yazımızı okuyabilirsiniz.

 

6 YORUMLAR

  1. Reyhan Öztürk bence onu da eklemelisiniz kız köpeğiyle Türkiye’de gezen ilk kadın ve 18.000km kadar yol kat ettiler. @reyozturk @irmikyollarda Instagram adresleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin