Sahil Kamp İstanbul » Sahil Kamp İstanbul İncelemesi

1
2018

Sahil Kamp İstanbul » İstanbul Kamp Alanları İncelemesi

Sahil Kamp İstanbul, İstanbul kamp yerleri arasında belki de en gelişmiş olanıdır diyebiliriz. İşletme içerisinde Villalar, Bungalow, Market, Restoran bulunmaktadır. Ayrıca plajı hizmeti de sunan Sahil Kamp İstanbulçadır kiralama hizmeti ve karavan kamp alanı hizmeti de bulunmaktadır. İstanbul ücretli kamp yerleri listesinde ilk sırada bulunmaktadır.

Sahil Kamp İstanbul – Çadır Kampı

Sahil Kamp İstanbul, çadır kampı yapmak isteyenler için özel olarak hazırlanmış tahta platformlar sunmaktadır. Bu platformlar üzerinde çadırınızı konumlandırıp, toprak zeminden biraz daha yüksekte konaklayabilirsiniz. Ancak bu platformlarda çivi sayısı oldukça fazla olduğu için, çadırınızı kurmadan önce mutlaka tahta platformu kontrol ediniz.

sahil kamp istanbul

Sahil Kamp İstanbul, kamp çadırı kiralama hizmeti vermektedir. Tahta platformlar üzerinde kurulmuş olan hazır çadırlara girip kamp keyfini yaşayabilirsiniz. Ancak bu alanda kiralanan çadırlar çok iyi düzey ve özellikte değildir. Eğer profesyonel bir kamp çadırı deneyimi yaşamak istiyorsanız çadırınızı mutlaka kendiniz temin ediniz. Sahil Kamp İstanbul içerisinde yer alan kamp çadırları genellikle tek tentelidir. Bu tek tenteli olması soğuk havalarda içeride sizlerin üşümesine neden olmaktadır. Eğer yazın çadır kampı yapmak istiyorsanız o zaman bu çadırlar sizlere çok bir zorluk çıkarmayacaktır.

Sahil Kamp İstanbul – Bungalov Evler

Sahil Kamp İstanbul içerisinde bungalov evler bulunmaktadır. Bu evler özelliklerine göre ayrılmakta ve fiyatları belirlenmektedir. Standart bir bungalov için beklentiniz çok yüksek olmamalı çünkü evlerin içinde genellikle bir yer yatağı, yastık ve battaniye bulunmaktadır. Bungalov evde kalmak istiyorsanız mutlaka içerisinde yer alan dahili hizmetleri öğrenmenizde fayda vardır. Ayrıca bungalov evlerin belli bir kısmı deniz manzaralıdır. Deniz manzaralı bir bungalov da kalmak istiyorsanız ücret biraz daha artmaktadır.

Sahil Kamp İstanbul – Survivor Parkuru ve Restoran

Sahil Kamp İstanbul içerisinde survivor parkuru bulunmaktadır. Bu parkur üzerinde oyunlar oynayarak kamp etkinliğinizi daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Ancak bu platformlar yumuşak kum zemine saplandığı için oyuna başlamadan önce mutlaka bir sağlamlık testi yapmanız da fayda vardır. Aksi takdirde oyun sırasında yaralanmalar yaşayabilirsiniz.

sahil kamp istanbul

Sahil Kamp İstanbul bünyesinde restoran hizmeti vermektedir. Restoran fiyatları biraz pahalı olduğundan herhangi bir şey almadan önce mutlaka fiyatını öğreniniz. Restoran dışında yiyecek ve içeceklerinizi dışarıdan getirebilir, ateşinizi yakıp yemeğinizi kendiniz de pişirebilirsiniz.

Sahil Kamp İstanbul – Kamp Ateşi Kuralları

Sahil Kamp İstanbul içerisinde kamp ateşinizi kesinlikle yerde yakmanıza izin verilmemektedir. Bu aslında işletmenin belki de uyguladığı en mükemmel kararlarından biridir. Çünkü ağaç kökleri oldukça yüzeyde olup, en ufak bir yer ateşinde ağaç kökleri yanarak ağaçların kurumasına ve sonrasında devrilmesine yol açmaktadır. Ateş yakmanız için tenekeler bulunmaktadır. Bu tenekeler eğer kullanımda ise yanınızda götüreceğiniz bir mangal üzerinde yine ateşinizi yakabilirsiniz.
Çadır kampı yapacağınız sırada toprak zemini üzerinde kesinlikle ateş yakmayınız. Bu hem o toprak üzerinde yaşayan canlıların yaşamına son vermekte, hem de etrafta bulunan ağaç köklerinin kurumasına yol açmaktadır. Ayrıca ağaçlardan yere düşen ve hayvanların besin zinciri olan öğünlerin de yok olmasına sebep olmaktadır.

Sahil Kamp İstanbul – Plaj, Havuz ve Trekking Yürüyüş Alanları

Sahil Kamp İstanbul içerisinde plaj, havuz ve trekking yürüyüş alanları bulunmaktadır. Burada en önemli konulardan biri, denize girerken çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Etrafta can kurtaran ve şerit olmadığı için can güvenliğiniz riske girebilir. Eğer serinlemek ve yüzmek isterseniz güvenilir olarak işletme havuzunu kullanabilirsiniz. Trekking parkuru ise çok uzun değildir. Ayrıca orman içerisinde dikenli sarmaşıklar bir hayli fazla bulunmaktadır. Bundan dolayı özellikle yazın bu rotada yürümek isterseniz mutlaka uzun bir kıyafet tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

sahil kamp istanbul

Sahil Kamp İstanbul Artı Yönleri

 • Merkeze oldukça yakın bir konumdadır. İçerisinde bulundurduğu market, restoran gibi hizmetler ile dışarıya çıkmanıza gerek kalmayacaktır.
 • İstanbul kamp alanları listesinde ücretli kamp yerleri olarak en çok tercih edilen işletmedir.
 • Denize girebilir, orman içerisinde yürüyüşler yapabilirsiniz.
 • Sahil Kamp İstanbul çadır kiralama hizmeti sunmaktadır.
 • Sahil Kamp İstanbul bungalow ve villa tipi ev kiralama hizmeti vermektedir.
 • İlk defa kamp yapmak isteyen kişiler içinde oldukça güvenilir ve uygun bir bölgedir.
 • Kamp alanı oldukça geniştir. Daha rahat bir çadır kampı tadını yaşamak için alanın en arka kısımlarına doğru ilerleyebilirsiniz.
 • Alanda sizlerin güvenliğinden sorumlu bir bekçi köpeği bulunmaktadır. Bundan dolayı yabani hayvanlar ile karşılaşma riski neredeyse hiç yok denecek kadar azdır.
 • İşletme içerisinde boks makinesi, kum torbası, langırt gibi sosyal aktivitelerinizi destekleyecek oyun araç ve gereçleri bulunmaktadır.
 • Tuvalet ve duş imkanı bulunmaktadır. Tuvaletler gayet hijyeniktir.
 • Ulaşımı kolaydır.

Sahil Kamp İstanbul Eksi Yönleri

 • İstanbul’da kamp yerleri ve fiyatları düşünüldüğünde ücreti sizlere biraz pahalı kalabilir.
 • Çok sessiz, sakin bir bölge değildir.
 • Özgürce ateş yakıp, kendinize göre davranışlarda bulunamazsınız. Ortak ateş kutuları bulunmaktadır. Kamp ateşini ateş kutularında yakılmasına izin verilmektedir.
 • İstanbul kamp alanları değerlendirildiğinde aslında burası bir nevi İstanbul tatil yeri olarak da düşünebiliriz. Kamp kültüründen çok tatil için gelmiş kişiler tarafından tercih edilir.
 • İşletme içerisinde bir güvenlik görevlisi bulunmamaktadır. Genellikle işletme çalışanları tarafından güvenlik sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu aslında bir çok kamp alanının oldukça büyük eksiğidir.
 • Orman içerisinde kesilmiş yaş ağaç sayısı oldukça fazladır. Bu yaş ağaçlar bilinçli olarak kesilmiş ve resmen kurumaya bırakılmış gibiydiler. İşletme sahiplerinin bunu yapanları mutlaka bulup, gerekli yaptırımları devreye alması gerekmektedir.
 • Büyük bir kamp alanı için yapılan ortak ateş bölümü oldukça küçüktür. 250-300 kişinin kamp alanında olduğunu düşündüğünüzde ateşin başında sadece 40-50 kişilik bir grup yer alabilmektedir.

Sahil Kamp İstanbul Fiyat Listesi

Kendi Çadırınız İle Konaklama : 30 TL
Çadırda Konaklama: 100 TL
Koza Bungalov: 120 TL
Gardenya Bungalov: 200 TL
Açelya Bungalov: 300 TL
Villa Apart Evleri: 350 TL
Begonya Bungalov: 400 TL

Sahil Kamp İstanbul kamp yeri olarak sizlere tam anlamıyla uyumlu gelmediyse ” Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı ” yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Özeti
Sahil Kamp İstanbul » Sahil Kamp İstanbul İncelemesi
Konu
Sahil Kamp İstanbul » Sahil Kamp İstanbul İncelemesi
Açıklama
Sahil Kamp İstanbul, İstanbul kamp yerleri arasında belki de en gelişmiş olanıdır diyebiliriz. Sahil Kamp İstanbul içerisinde çadır kampı yapabileceğiniz geniş bir alan bulunmaktadır.
Yazar
Yayıncı Adı
Rotamhikaye
Yayıncı Logo

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin