Kapadokya At Turu » At Turu Fiyatları ve Önemli 15 İpucu

0
487
kapadokya at turu

Kapadokya her yıl yerli ve yabancı binlerce turist tarafından ziyaret edilen, Türkiye’nin en değerli turizm noktalarından biridir. Burayı diğer turizm noktalarından ayıran başlıca özellikleri ise; Kapadokya balon turu, Kapadokya at turu, Kapadokya peri bacaları, tarihi ve kültürel gezilecek yerlerdir.

Kapadokya ya da diğer ismiyle güzel atlar ülkesinde birçok at turu hizmeti sağlayan işletme bulunmaktadır. Bu işletmelerin kendilerine göre tur programları ve gezilecek yerler listeleri bulunmaktadır. Sizler için bizzat deneyimlediğim ve tavsiye ettiğim işletme ise Moonlight Horse Ranch’dır. Deneyimli rehber kadrosu, güler yüzlü işletme sahipleri ve tur sonrası yemek yiyebileceğiniz bir restoranı bulunmaktadır.

Kapadokya At Turu Bilgi Listesi

 1. Kapadokya At Turu
 2. Kapadokya At Turu Rezervasyon
 3. Kapadokya At Turu İle Gezilecek Yerler
 4. Kapadokya At Turu Paketleri ve Hizmetleri
 5. Kapadokya At Turu Önemli İpuçları
 6. Kapadokya At Turu Fiyatları
 7. Kapadokya At Turu’na Kimler Katılabilir?
 8. Kapadokya At Turu Sık Sorulan Sorular

Kapadokya At Turu

kapadokya at turu

Kapadokya, 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu, yüzyıllar içerisinde yağmur ve rüzgarın aşındırmasıyla günümüzdeki şeklini alan Nevşehir’e bağlı bir ilçedir. Bu güzel doğa harikası içerisinde birçok aktivite gerçekleştirilmektedir. Balon turu, atv turu ve Kapadokya at turu bunlardan sadece bazılarıdır.

Kapadokya’da at turu yapabileceğiniz birden fazla işletme bulunmaktadır. Ancak bu işletmelerin büyük çoğunluğu profesyonel hizmet vermekten ziyade ellerinde bulunan arazileri değerlendirmek üzere kurulmuş işletmelerdir. Bu yüzden tur öncesinde işletmenizi çok doğru seçmeniz ve daha önce o işletme ile tur yapmış kişilerin yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.

Kapadokya’ya ilk gittiğimizde at turu yapmak için bir işletmeye gidip vadiler arasında tur yapmak istediğimizi söyledik. Ancak işletme sahiplerinin deneyimsizliği ve ilgisizliği yüzünden turu yapmaktan vazgeçtik. İlgisizliği diyorum, çünkü; biz tur yapmaya gittiğimizde, bizle ilgilenmekten çok mangal yapmayı tercih etmişlerdi.

Ardından Kapadokya’yı ziyaret edecek insanlara en iyi hizmeti sağlayan işletmeyi sunmak ve insanların bizim gibi zaman kaybı yaşamamalarını önlemek için ciddi bir araştırma yapmaya başladık. Birçok işletme ile telefonda görüşüp fikir ve bilgi aldık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda, çevre esnafına ve yerel halka da danışarak Moonlight Horse Ranch işletmesine gitmeye karar verdik. Sizlere şunu söyleyebilirim ki; Kapadokya’nın en iyi at turu firması kesinlikle Moonlight Horse Ranch işletmesidir. İnanılmaz güler yüzlü çalışanları, deneyimli rehberleri ve harika çiftlikleri ile sizi daha girişte en iyi şekilde ağırlamaktadırlar.


Kapadokya At Turu Rezervasyon

kapadokya at turu

Kapadokya at turu için rezervasyon işlemi sezonuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Yoğun olan bir sezonda gün içerisinde yer bulmak hatta bir gün öncesinde dahi arayarak yer bulmak neredeyse imkansız olmaktadır. Bunun için gezi planınızı en iyi şekilde hazırlayıp, rezervasyonunuzu önceden planlamanızı tavsiye ederim.

Bizim tur yaptığımız sezonda henüz yoğunluklar başlamamıştı. Onun için gün içerisinde dahi arayarak rezervasyonu gerçekleştirmiştik. Rezervasyon için işletmeyi aradığınızda sizlere müsaitlik durumlarına göre bir saat belirtmektedirler. O saate göre işletmede olup sıranızı bekleyerek turunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Tur saatinden önce işletmeye gitseniz dahi sizi çok güzel bir şekilde ağırlayıp, sıranız gelene kadar ilgilenmektedirler. Önceden gitmeniz at seçimi için sizlere fayda sağlayabilir. En azından oradaki tüm atları görebilir, tura çıkan atlar hakkında işletme çalışanlarından bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon için aşağıda yer alan irtibat bilgilerinden iletişime geçebilirsiniz. Rezervasyon sırasında benden kendilerine ulaştığınızı ve çokça selam söylediğimi mutlaka iletmenizi rica ederim.

Adres: Adnan Kahveci Caddesi, Nevşehir, Göreme 50180, TR

Telefon: +90 535 088 85 75

E-posta: info@moonlighthorseranch.com

Rezervasyon Saatleri: 7/24 istediğiniz saatte arayabilirsiniz.


Kapadokya At Turu ile Gezilecek Yerler

kapadokya at turu

Kapadokya at turu için gezilecek yerler seçtiğiniz işletmeye ve bulunduğu konuma göre değişiklik gösterebilmektedir. En iyi konuma ve hizmete sahip olan Moonlight Horse Ranch seçmeniz durumunda Aşk Vadisi, Gül Vadisi, Kılıç Vadisi, Kızıl Vadi, Güvercin Vadisi, Çavuşin Köyü ve Kapadokya’nın kalbi Göreme’yi gezebilirsiniz.

Daha önce yazmış olduğum Çavuşin Köyü Gezilecek Yerler yazısını okuyarak eski Rum köyü Çavuşin hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.


Kapadokya At Turu Paketleri ve Seçenekleri

kapadokya at turu

 • Gün Batımı At Binme Turu

Kapadokya gün batımı at turu, Göreme kasabasından başlayıp sırasıyla Kılıç Vadisi, Kızlar Manastırı, Gül Vadisi, Çavuşin Köyü, Aşk Vadisi’ni kapsayan harika bir tur programıdır. Bu tur programını Kapadokya’da tek sunan çiftlik Moonlight Horse Ranch işletmesidir. Her bir noktada yanınızda gelen rehberlerden fotoğraflarınızı çekmesini isteyebilirsiniz. Ayrıca Kapadokya’da özel olarak fotoğrafçılık yapan kişilerle günü birlik anlaşmalar yapıp, tur boyunca sizlerin fotoğraflarını çekmesini de talep edebilirsiniz.

Kapadokya’nın en iyi kişiye özel fotoğraf hizmetini sağlayan kişi Burak YILDIRIM’dır. Kendisiyle burakyildirim.art web sitesi üzerinden irtibata geçebilirsiniz. Benim yönlendirmem ile ulaştığınızı söylediğinizde minik bir indirim de alabilirsiniz.

 • 1 Saatlik At Binme Turu

Kapadokya’nın eşsiz vadileri arasında yapacağınız 1 saatlik tur sırasında rehberleriniz her daim yanınızda olacaktır. Rehberler oldukça deneyimli, güler yüzlü ve sizlerin korkularını, endişelerini oldukça iyi anlayan profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Fotoğraf çekmek için rehberinizi dinlemenizi tavsiye ederim. Oldukça güzel ve eşsiz manzaraları çok iyi biliyorlar.

kapadokya balon turu

 • Balon Gün Doğumu At Binme Turu

Kapadokya’da yapılacak en iyi iki aktivite bulunmaktadır. Bunlardan biri Kapadokya balon turu, diğeri ise eşsiz güzellikte milyonlarca yıllık vadiler arasında gerçekleştirilen at turudur. İki turun keyfini tek bir turda toplamak istiyorsanız o zaman gün doğumunda at binme turu tam sizin isteğinize göre olacaktır.

Normal saatlere göre sabah biraz daha erken uyanıp, rehberiniz ile birlikte Göreme Gün Doğumu noktasına ulaşıp balonların kalkışını izleyebilirsiniz. Arkanıza gökyüzünde uçuşan rengarenk balonların görüntüsünü alıp, at üzerinde çok güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz.

 • 2 Saatlik At Binme Turu

2 saatlik tur için işletme ile önceden görüşmenizi tavsiye ederim. Gün içerisinde iki saatlik tur programından ziyade sabah gün doğumunda gerçekleştireceğiniz tur daha keyifli ve güzel olacaktır.

 • Kişiye Özel Fotoğraf Çekmek İçin At Binme Turu

Kişiye özel fotoğraf çekme turlarında, seçtiğiniz at sizler için özel olarak süslenmektedir. At süsleme işlemi bittikten sonra fotoğraf çekmek için deneyimli rehberler sizleri en iyi noktalara götürmektedir. Buralarda dilerseniz kendiniz getirdiğiniz fotoğrafçılara pozlarınızı verebilir ya da fotoğraf çekme konusunda artık deneyim kazanmış rehberlerinize fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz.


Kapadokya At Turu Önemli İpuçları

kapadokya at turu

 • Kapadokya at turu öncesi rehberiniz tarafından sorulan “Daha önce ata bindiniz mi?” sorusuna lütfen doğru cevap veriniz. Çünkü turda kullanacağınız at buna göre seçilmektedir.
 • Ata bindiğiniz sırada onu mümkünse baş bölgesinden öpüp, elleriniz ile severek aranızda bir sevgi köprüsü oluşturun. Atlar çok hisli hayvanlardır. Bunu yaptığınız takdirde inanın turunuz daha eğlenceli ve güzel olacaktır.
 • Ata bindiğinizde rehberiniz sizlere ipi tutma teknikleri ve at ile birlikte sağ, sola nasıl döneceğinizi anlatacaktır. İlk başlarda bunu yapmak çok zor olacak, ama korkmayın. 10 dakika gibi bir zaman geçtikten sonra hemen alışıyorsunuz.
 • Atlar arasında hiyerarşi sistemi bulunmaktadır. Tura başladığınızda eğer 3.sırada yer alıyorsanız, sakın 2.sıraya gitmeye kalkmayın. Bunu yaptığınız takdirde atlar arasında huzursuzluk baş gösterir ve sakatlanma durumunuz ortaya çıkabilir.
 • Yokuş aşağı ve yokuş çıkarı çıkarken at üzerinde nasıl durmanız gerektiğini mutlaka rehberinize sorun. Aksi takdirde düşme olasılığınız düşükte olsa bulunmaktadır.

kapadokya balon turu

 • Kapadokya at turu sırasında kasketinizi asla çıkarmayın. O sizin sağlık güvencenizdir.
 • Eğer grup halinde ilerliyorsanız öndeki ata çok yaklaşmamaya özen gösterin. Aksi takdirde öndeki at bir çifte ile sizleri geri püskürtebilir.
 • Rehberlerinizi ve onların uyarılarını mutlaka can kulağı ile dinleyin. Gerçekten oldukça tecrübeli ve profesyonel insanlardır. Sizin sağlığınıza zarar getirecek bütün davranışlardan sizi korumaya çalışacaklardır.
 • At üzerinde belirli bir süre geçirdikten sonra rahatlamaya başlayacaksınız. Ancak siz yine de tedbiri elden bırakmayın ve kurallara mutlaka uyarak hareket edin.
 • Yanınızda mutlaka iyi fotoğraf çeken bir telefon ya da fotoğraf makinesi bulundurun. Rehberler artık fotoğraf çekme konusunda uzman oldukları için onlara bol bol fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz.
 • At üzerinde belirli bir süre gittikten sonra kalça ve bacak bölgelerinizde hafif ağrı hissedebilirsiniz. Tur sonrası hafif bir yürüyüş yaparak ağrıları kısa sürede yok edebilirsiniz.
 • Atınız eğer huysuzlanma yaparsa sakinliğinizi koruyarak durumu hemen rehberinize bildirin. Rehberiniz atınızı sakinleştirecektir.
 • Tur sırasında at üzerinde pozisyon değiştirme gibi tehlikeli hareketlerden kaçının. Böyle bir durumda düşerek vücudunuza ciddi zararlar verebilirsiniz.

Kapadokya At Turu Fiyatları

kapadokya balon turu

Kapadokya at turu fiyatları katıldığınız tur programına göre değişiklik göstermektedir. Ortalama 80 TL’den başlayarak fiyatlar artmaktadır. Eğer kalabalık bir grup olarak turu gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız toplu indirim alma şansınız da mutlaka olacaktır.

Tur içerisine dahil olan hizmetler ise;

 • Rehberlik
 • Kask ve koruyucu ekipmanlar
 • Otelinizden alınış ve bırakılış
 • Çay İkramları

Kapadokya At Turu Kimler Katılabilir?

kapadokya balon turu

 • 12+ yaş üstü
 • Herhangi ciddi bir sağlık sorunu olmayan
 • Grup aktivitelerine uyumlu
 • Hayattan keyif almasını bilen
 • Zaman konusunda sıkıntısı olmayan
 • At üzerinde panik yapmadan sakinliğini koruyan
 • Heyecanını strese dönüştürmeden kendi sağlığını riske atmayacak herkes bu tura katılabilir.

Herhangi özel bir yeteneğinizin olmasına ihtiyaç yoktur. Sadece gerçekten yaşamaktan keyif almalı ve anın tadını doyasıya çıkarmanız gerekiyor.


Kapadokya At Turu Sık Sorulan Sorular

kapadokya balon turu

1. Kapadokya at turu en iyi hangi sezonda gerçekleştirilmelidir? 

Kapadokya at turu için en iyi sezon ilkbahar ve yaz aylarıdır. Ancak Kapadokya’nın eşsiz güzelliği arasında kışın beyaz örtüsü üzerinde de at turunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Her mevsimin ayrı bir güzelliği bulunmaktadır.

2. Kapadokya’nın en iyi at turu işletmesi hangisidir?

Kapadokya Göreme ilçesinde yer alan Moonlight Horse Ranch, Kapadokya’nın en iyi at turu işletmesidir. Deneyimli kadrosu, uzman rehberlik  hizmetleri ve en önemlisi oldukça samimi gülen yüzleri ile bölge içerisinde en iyi hizmeti sağlayan işletmedir.

kapadokya balon turu

Ayrıca tur öncesi ve sonrası yemek yiyebileceğiniz harika bir restoranları bulunmaktadır. Hatta Kapadokya’da en iyi kahvaltı mekanı olarak Moonlight Cafe Restaurant gösterilmektedir.

3. At turu sırasında hangi kıyafetleri giymemiz gerekmektedir?

Kapadokya at turu sırasında kıyafetlerinizi sizleri sıkmayacak ve otururken rahatsız etmeyecek şekilde tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Aksi takdirde tur sırasında kendinizi rahatsız ve gergin hissedebilirsiniz.

4. Panik atağı olan birisi at turu yapabilir mi?

Uzman doktorlar tarafından konulan bir yasak yok ise ve kişi kendine güveniyorsa at turunu yapmamasına bir engel bulunmamaktadır. Zaten acemiliğiniz göz önünde bulundurularak sizlere özel eğitilmiş yürüyüş atları verilmektedir. Bu atlar oldukça sakin ve komutları eksiksiz dinlemektedir.

Hiyerarşi sisteminde hareket edildiğinden en önde rehberiniz olacaktır. Aksi bir durum yaşandığında rehberinize seslenip hemen müdahale etmesini sağlayabilirsiniz.

5. Çocuk ile aynı anda ata binebilir miyim?

Çocuk ile birlikte aynı anda ata binmek sağlık açısından bir risk taşıyacaktır. Çünkü atın kontrolünü sağlamanız için tutacağınız ipleri kavramanız sizler için zor olacaktır. Eğer çocuğun yaşı 12+ ise oda başka bir at ile birlikte tura dahil olabilir.

kapadokya balon turu

6. Kapadokya’da en iyi at turu hangi bölgede yapılmalıdır?

Kapadokya’nın her bölgesi eşsiz güzellikte manzaralar sunmaktadır. Ancak Kapadokya’da en iyi at turu Göreme ilçesinde yapılmaktadır. Vadileri, tur rotaları göz önünde bulundurulduğunda Göreme tercih sebebiniz olmalıdır.

7. Kapadokya at turu eğlenceli oluyor mu?

Kapadokya at turu sırasında oldukça eğleniyorsunuz. İlk dakikalarda hafif bir korku ile birlikte gelen endişe duygunuzu ilerleyen dakikalarda üzerinizden atıp, manzaralarda fotoğraf çekmeye başlayabiliyorsunuz. Atlar oldukça hisli hayvanlardır. Siz gerginliğinizi üzerinizden attıktan sonra at daha da rahatlayacaktır.

8. Kapadokya at turu için rezervasyonu gün içerisinde yapabilir miyiz?

Moonlight Horse Ranch için rezervasyonu gün içerisinde de sağlayabilirsiniz. Ancak yoğun bir sezona denk geldiğinizde rezervasyonunuzu mutlaka 2-3 gün önceden gerçekleştirmeniz faydanıza olacaktır.

9. At turu sırasında yanımıza almamız gereken malzemeler nelerdir?

Kapadokya at turu sırasında yanınıza su, iyi fotoğraf çeken bir kamera yada telefon, hafif atıştırmalıklar ve şekerleme bulundurmanız faydanıza olacaktır. Bunları küçük bir çantaya yerleştirip, sırtınıza alabilirsiniz. Onun dışında başka bir eşya almanıza gerek yoktur. Koruyucu ekipmanlar işletme tarafından verilmektedir.

10. Hiç ata binmeyen bir insan at turunu yapabilir mi?

Hiç ata binmeyen bir insan at turunu çok rahat bir şekilde yapabilir. Bende ilk defa yaptığım için oldukça heyecanlı ve gergindim. Ancak tur başladıktan sonra bir süre sonra sevgili atım Nazlı ile oldukça güzel bir uyum yakaladık. Tek yapmanız gereken, rehberinizi dinlemektir. Rehberiniz ve görevliler ne diyorsa eksiksiz yerine getirdiğinizde Kapadokya at turu sizler için unutulmayan harika bir anıya dönüşüyor.


Kapadokya’nın eşsiz güzelliğinde at turu yapmak sizlere unutulmaz anlar yaşatacaktır. Daha önce hazırlamış olduğumuz Kapadokya Balon Turu yazımızı da okuyarak balon turu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazı Özeti
Kapadokya At Turu » At Turu Fiyatları ve Önemli 15 İpucu
Konu
Kapadokya At Turu » At Turu Fiyatları ve Önemli 15 İpucu
Açıklama
Kapadokya at turu yazımız içerisinde; Kapadokya at turu fiyatları, tur sırasında gezilecek yerler ve at turu firmaları hakkında bilgilendirmeleri bulabilirsiniz.
Yazar
Yayıncı Adı
Rotamhikaye
Yayıncı Logo

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin