Kapadokya Balon Turu » Balon Turu Fiyatları ve Önemli 100+ İpucu

2
472
kapadokya balon turu

Kapadokya balon turu hakkında hazırlamış olduğum bu yazı dizisi içerisinde; Kapadokya balon turu fiyatları, Kapadokya balon turu firmaları ve balon turu hakkında önemli ipuçlarına erişebilirsiniz. Aşağıda yer alan bilmeniz gerekenler listesinden tüm konu başlıklarını görebilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Hakkında Önemli Bilgiler Listesi

 1. Kapadokya Balon Turu
 2. Kapadokya Balon Turu Fiyatları
 3. Kapadokya Balon Saatleri
 4. Kapadokya Balon Turu Ne Zaman Yapılır?
 5. Kapadokya Balon Turu Güvenli Mi?
 6. Kapadokya Balon Turu İle Görülecek Yerler Nerelerdir?
 7. Kapadokya Balon Turu Rezervasyonu Nasıl Yapılır?
 8. Kapadokya Balon Turu İptal Olması Durumda Ne Yapılmalıdır?
 9. Kapadokya Balon Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

KAPADOKYA BALON TURU

Kapadokya her yıl yerli ve yabancı binlerce turist tarafından ziyaret edilen, Türkiye’nin en değerli turizm noktalarından birini oluşturmaktadır. Kapadokya’yı bu kadar eşsiz kılan ise; peribacaları, binlerce yıllık tarihi yapıları ve eşsiz güzellikteki balon turudur. Kapadokya semalarında bir kuş gibi süzülürken kendinizi Dünya’nın balkonunda etrafı izliyor hissine kapılıyorsunuz. Dünya’nın diyorum, çünkü, Kapadokya sadece Türkiye için değil Dünya içinde oldukça büyük bir öneme sahiptir.

kapadokya balon turu
Görsel Batın ÖZEN’e aittir. (Instagram: @gocebey)

Kapadokya’da balon turu ilk olarak 1984 yılında o zamanların kasetçi firması olan “RAKS” firması önderliğinde gerçekleştirilmiştir. Tabi o zamanlar balon turları turistik faaliyetlerinden dışında reklam amaçlı kullanılmaktaydı. THK’nın 1985 ve 1986 yılında sıcak havanlı balonlar satın almasıyla Türkiye’de balon kültürü yavaş yavaş gelişmeye başlamıştır.

Kapadokya’da turizm odaklı ilk balon turları ise Bilge EZEL ve Hasan EZEL kardeşler (Camel Tour) tarafından 1988 yılında başlamıştır. O yıllarda Bilge EZEL ve Hasan EZEL kardeşlerin yoğun çabaları ile Kapadokya’da balon turizmi giderek gelişmeye devam etmiştir.

1997 yılında Avanos/Zelve’de yapılan 2.Dünya Hava Oyunları ile balon turizmi Kapadokya’da oldukça ilgi görmeye başlamıştır. 2002 yılından itibaren balon turlarına dahil olan birçok yatırımcı firma ile birlikte Kapadokya ve sıcak hava balonları ayrılmaz birer ikili olmuşlardır.

Kapadokya balon turu yapmak istediğinizde bölgede birçok firma seçeneği bulunmaktadır. Ben balon turu için Butterfly Balloons firmasını tercih ettim. Oldukça güvenilir ve keyifli bir yolculuk gerçekleştirdik. Sizlerde balon turunuz için Butterfly Balloons firmasını tercih edebilirsiniz.

kapadokya balon turu
Görsel Batın ÖZEN’e aittir. (Instagram: @gocebey)

Kapadokya balon turu hakkında mutlaka bilmeniz gerekenler ise;

 • Tüm uçuşlar sabah gün doğumuna yakın bir saatte gerçekleştirilmektedir. Mutlaka uyku düzeninizi buna göre ayarlayınız.
 • Uçuşlar sabah gün doğumundan önce olduğu için ve yüksek bir irtifada uçuş gerçekleştireceğiniz için mutlaka kalın kıyafetler yanınızda bulundurunuz.
 • Uçuş günü geldiğinde sabah otelinizin önünden tur firmaları VIP servisler ile sizleri almaktadır.
 • Uçuş öncesi aperatif bir kahvaltı için tur firmanızın yemekhane bölümüne misafir edilirsiniz. Burada uçuş öncesi kahvaltınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kahvaltı sonrası VIP servisler ile uçuş alanına yolculuğunuz başlıyor. Bu yolculuklar ortama 10-15 dakika arasında sürmektedir.
 • Sıcak hava balonlarının ortalama şişirilme ve hazır hale getirilme süresi ortalama 30 dakika arasında değişmektedir. Bundan dolayı alana geldiğinizde üşümemek için araçta bekleyebilirsiniz.

kapadokya balon turu

 • Balona bindiğiniz zaman kesinlikle korkmanıza gerek yoktur. Çünkü balonların uçuş iznini Sivil Havacılık Kurumu vermektedir. Yani ters bir rüzgar, kötü bir hava ve bunun gibi etkenler var ise kesinlikle uçuş yapılmamaktadır.
 • Balon turunuz sırasında Kapadokya’nın harika atmosferini sonuna kadar yaşayacaksınız. Bol bol fotoğraf ve video çekinmeyi unutmayın.
 • Balon turu sırasında balonu aşağıdan takip eden araçlar göreceksiniz. Bu araçlar balonun güvenliğini sağlamak ve çevrede uçan diğer balonlarla arasındaki mesafeyi izleyerek balon pilotuna bilgi vermek için sizleri izlemektedirler. Özet olarak, pilot balonu uçururken, güvenliğiniz için bir ekipte aşağıdan sizleri izlemektedir.
 • Balon turunuz tamamlanırken pilot balonu insanlardan ve diğer balonlardan uzak bir bölgeye indirmektedir. Burada sizi şarap ve diğer içecek ikramları beklemektedir. Tur sonrası pilot herkese seslenerek sizleri bir araya toplar ve gerçekleştirdiğiniz güzel bir uçuş için kutlamalar yapılmaya başlanır. Tabi bu her firmada ne yazık ki bulunmuyor. Ödediğiniz bütçe ve katıldığınız turlara göre farklılık gösterebilir. Bunun için mutlaka tur satın almadan önce firmalara böyle bir programın olup olmadığını sormanızı öneririm.

KAPADOKYA BALON TURU FİYATLARI

Kapadokya balon turu fiyatları ile ilgili bilgi vermeden önce şunu söylemem gerekiyor ki, bir balon turu için arka planda çalışan onlarca emekçi insan bulunmaktadır. Ve bu insanların tek geçim kaynakları günde 1 defa olan uçuşlardır. Bundan dolayı balon turu fiyatları hakkında başka yerlerde duyduğunuz pahalı algısı sizleri yanıltmasın. Verdiğiniz tüm paranın karşılığı fazlasıyla alabileceğiniz bir tur sizleri beklemektedir.

kapadokya balon turu

Kapadokya balon turu fiyatları tur özelliklerine ve firmaların sağladığı hizmetlere göre değişiklik göstermektedir. VIP turlar, kişiye özel turlar, genel turlar, çiftlere özel turlar olarak aslında birkaç farklı özellikte tur bulunmaktadır. Ortalama Kapadokya balon turu fiyatları 300€ civarlarındadır. Ancak daha yerel firmalardan 200€ civarlarında turlarda bulabilirsiniz.

Benim gerçekleştirmiş olduğum VIP balon turunun ücreti ise 500€ tutarındaydı. Ancak balonda sadece 8 kişi vardı ve manzarayı izlemek için önümde kimse engel değildi.

Sepetli balon turlarında 12+ insan olduğu zaman manzarayı izlemek için biraz zorlanabiliyorsunuz. Çünkü insanların yoğun olması diğer açıların görünmesine engel olabiliyor.

Kapadokya balon turu fiyatları içerisine dahil olan hizmetler ise;

 • Ücretsiz transfer (otelden alınma ve otele bırakılma)
 • Uçuş öncesi kahvaltı
 • 1 saat uçuş ve diğer kahvaltı, kutlama etkinlikleri ile birlikte toplamda 3 saat etkinlik
 • Uçuş sigortası
 • Uçuş sonu kutlama (alkolsüz şampanya ve diğer içecekler)
 • Uçuş sertifikası ve madalyası

Kapadokya balon turu fiyatları bunca hizmet düşünüldüğünde aslında abartıldığı kadar pahalı değildir. Bizlere pahalı gelen algı ise ödemelerin Euro ve Dolar cinsi ile hesaplanmasından dolayıdır. Bölgeye gelen yabancı turistler için bu fiyatlar sorun olmasa da yerli turistler için biraz pahalı olabilmektedir. Ancak yine belirtmek isterim ki günde sadece tek bir uçuş yapılan turdan onlarca emekçi insan para kazanmaktadır. Bu insanların maaşları, sigortaları, yemekleri, balonların bakımları, vergiler ve diğer birçok faktör düşünüldüğünde aslında Kapadokya balon turu fiyatları ciddi anlamda makul bir seviyededir.

kapadokya balon turu

Eğer sizlerde Kapadokya’nın eşsiz güzelliğinde balon turu yapmak istiyorsanız ödediğiniz ücretin karşılığını sonuna kadar alacağınıza emin olmalısınız. Tur öncesi doğru firma seçimi, o firma hakkında yapılan yorumlar ve diğer birçok kriteri mutlaka gözden geçirmelisiniz.

Ben balon turu için Butterfly Balloons firmasını tercih ettim. Sizlerde firma yetkilileri ile görüşerek fiyat talebinde bulunabilirsiniz.


KAPADOKYA BALON TURU SAATLERİ

Kapadokya balon turu saatleri sezona göre değişiklik göstermektedir. Bu değişikliğin nedeni gün doğumu saatlerinin değişmesinden dolayıdır. Çünkü balonlar genellikle dün doğumundan önce gökyüzündeki yerlerini alıp, sizlere eşsiz bir manzara izletmek için hazır bir şekilde beklemektedir.

kapadokya balon turu

Yaz sezonunda balon turu saatleri genellikle sabah 4:30 ile 5:00 arasında değişmektedir. Sonbahara doğru bu saat 5:30 ile 6:00 civarlarına kadar ilerlemektedir. Tur firmaları akşam saatlerinde sizlere telefon ya da mail atarak sabah otelden alınma saatini belirteceklerdir. Bu saati otel resepsiyonuna bildirdiğinizde siz uyuyakalırsanız dahi otel görevlileri sizleri uyandıracaktır. Zaten bölgedeki oteller ile tur firmaları arasında müthiş bir uyum bulunmaktadır.

Sabah erken saatlerde başlayacak olan balon turunuz için mutlaka yanınızda bir uzun kollu kıyafet bulundurmanızı öneririm. Yaz aylarında şort ve benzeri kıyafetler ile uçuş yapmak isterseniz, mutlaka otelden eşofman giyerek çıkış yapınız. Gün doğumundan sonra üstünüzü gerekirse balonda da çıkartabilirsiniz. Ama burada sağlığınıza çok dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde tur sırasında hastalanabilir ve tatilinizi yarıda kesmek zorunda kalabilirsiniz.


KAPADOKYA BALON TURU NE ZAMAN YAPILIR?

Kapadokya balon turu için en iyi sezon yaz sezonudur. Gün doğumunu çok net bir şekilde izleyebilir ve bu anın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Ayrıca yaz sezonunda balon turlarının iptal olma olasılığı çok düşüktür.

kapadokya balon turu

Kış ya da sonbahar sezonunda balon turu yapmak istediğinizde birkaç çevresel faktörü düşünmeniz gerekiyor. İlk olarak gün doğumunu net bir şekilde göremeyebilirsiniz, hava bulutlu olabilir. Sabah meydana gelecek bir ters rüzgar ile turunuz iptal olabilir. Tek avantajı ise yaz sezonuna göre fiyatların daha uygun olmasıdır.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü birimleri her sabah tur öncesi firmalara uçuş izni konusunda bilgi vermektedir. Tur firmaları genel müdürlükten gelecek bilgiler doğrultusunda uçuşlarını gerçekleştirmektedir.

Eğer sizlerde balon turu satın aldıysanız ve uçuşunuzun durumunu öğrenmek istiyorsanız Slot Hizmet Merkezi adresini ziyaret edebilirsiniz.


KAPADOKYA BALON TURU GÜVENLİ Mİ?

Kapadokya balon turu güvenli midir diye merak eden tüm arkadaşlara şunu söylemek isterim ki, bu tur oldukça güvenlidir. Ancak burada talimatlara ve sizlere söylenilenlere mutlak suret ile uymanız gerekmektedir. Aksi takdirde 2017 yılında yaşanan kazada olduğu gibi trajik olaylar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

2017 yılında balonun kaptan pilotu kalkıştan yarım saat sonra “inişe geçiyoruz” demiştir. Bunun sonucunda bir yerli turist “ben 200 tl para verdim. 1 saat dediniz, inemezsiniz.” diye tepki gösterince pilot “hava şartları bozmaya başladı. Devam etmemiz tehlikeli olabilir” dedikten sonra yerli turist ve balon pilotu arasında bir sözlü kavga başlıyor. Bu sırada balon yüksek gerilim hatlarına çarpıyor ve düşüyor. Yüksek gerilim hattına çarptığı sırada balonla temas halinde olan bir turist hayatını kaybediyor.

kapadokya balon turu

Bu kazadan çıkartmamız gereken sonuç ise; balon pilotunun dediklerini dikkatle dinlemeni ve canımızı tehlikeye atmamalıyız. Verdiğimiz hiçbir ücret canımızdan ve sağlığımızdan daha değerli değildir. Emin olun böyle acil bir iniş yaptığınız durumda firmalar zaten sizlere gerekli iade ödemelerini ya da teselli etkinlikleri gerçekleştirecektir.

Kapadokya’da balonların çarpışması sonucu gerçekleşen iki kaza bulunmaktadır. Bunlar 2009 ve 2013 tarihinde yaşanmıştır. Bu tarihten sonra gerçekleşen 2014-2015-2017 kazaları ise balonların inişi sonrası sepetten düşme sonucu olmuştur.

Balonların birbirlerine yakın uçmaması ve sürekli olarak denetlenmesi ile çarpışma sonucu yaşanılan kazalar artık yaşanmamaktadır. Bunun sebebi ise pilotların artık ciddi eğitimlerde geçip sertifika almaları, balon turuna ait firmaların balonları aşağıdan bir araçla takip edip telsiz ile sürekli olarak balon pilotuna bilgi vermesi ve sivil havacılık kurumu tarafından tüm hava şartları sağlandıktan sonra uçuşa izin verilmesi gösterilebilir.

Balon gökyüzünde çok sakin ve sarsıntısız hareket etmektedir. Sadece iniş esnasında çok hafif bir sarsıntılı oluyor. Onda da balon pilotunun talimatlarını doğru bir şekilde yerine getirdiğinizde hiçbir sorun yaşanmıyor. Hatta öyle ki, benim uçuş yaptığım balonun pilotu, balonu direkt olarak bir pikap bir aracın üzerine indirdi. Böylelikle bizim inişimiz oldukça rahat ve konforlu oldu.

kapadokya balon turu

 • Balonlar Nomex marka bir malzemeden yapıldığı için ateşe dayanıklı ve yırtılmaz bir naylon özelliğine sahiptir.
 • Balonların havalanmasını sağlayan burner ateşleyici sistemi bulunmaktadır. Eğer havadayken burner ateşleme sistemi biterse devreye ikinci burner girmektedir. Ondada arıza olması durumunda üçüncü burner girmektedir. Yani ateşleyici sisteminizin iki yedeği daha bulunmaktadır.
 • Havadayken balona kuş çarpma riski de çok düşüktür. Çünkü balonların büyük görüntüsü ve burner ateşleme sisteminden çıkan alevler genelde kuşları korkutmaktadır. Ancak yine de böyle bir çarpma sonucu balon da herhangi bir yırtılma olmaz. Olduğu varsayılacak olursa da balon yine yere güvenli bir şekilde inişi sağlar.

KAPADOKYA BALON TURU İLE GÖRÜLECEK YERLER NERELERDİR?

Kapadokya balon turu hava durumuna göre rota değişikliği yapabilmektedir. Genel olarak firmalar Avanos/Göreme semalarında uçuşu sürdürmektedir. Bu uçuş sırasında Kapadokya’nın tarihi dokusunu ve mistik atmosferini tepeden izleme fırsatını yakalamış olacaksınızdır.

avanos

Balon turu sırasında tepeden görebileceğiniz yerler arasında Paşabağ, Çavuşin, Zelve Vadisi gibi yerlerde bulunmaktadır. Bu tarih yerler Hristiyanlık alemi için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Daha önce hazırlamış olduğum “Avanos Gezilecek Yerler”  yazısını okuyarak Avanos hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


KAPADOKYA BALON TURU REZERVASYONU NASIL YAPILIR?

Kapadokya’da balon turu yapmak için birçok turizm firması bulunmaktadır. Bu firmalardan telefon yada mail ile rezervasyon talebinde bulunabilirsiniz.

Balon turu rezervasyon öncesi yapmanız gerekenler;

 • Tur firmalarının paketlerini inceleyerek hangi pakete dahil olmak istediğinizi belirtiniz.
 • “Söz uçar, yazı kalır” diyerek telefonda yaptığınız görüşmeleri mutlaka firmaya mail atarak yazılı hale getiririniz.
 • Tur tarihlerinizi mutlaka tekrar tekrar gözden geçiriniz. Rezervasyon işlemlerinde en çok yapılan hatalardan biride yanlış tarih seçimleridir.
 • Eğer Kapadokya’da 1-2 gün kalacaksanız balon turu için yaz aylarını tercih edip, rezervasyonunuzu bu doğrultuda gerçekleştiriniz. Diğer sezonlarda turların iptal olma olasılığı olduğundan balon turu yapmadan dönmek zorunda kalabilirsiniz.
 • Tur iptal olması durumunda ödemeyi geri alacağınıza dair mutlaka bir yazılı bilgi isteyiniz. (Mail, SMS)
 • Rezervasyon için gerekli olan kişisel bilgilerinizi mutlaka gözden geçiriniz. Yanlış bir bilgi olması durumunda tur öncesi sorun yaşayabilirsiniz.

kapadokya balon turu

Balon turu rezervasyon sonrası yapmanız gerekenler;

 • Aktif olarak telefon ve mailinizi kontrol edip, firmadan bir aksi bilgilendirme olup olmadığını teyit ediniz.
 • Rezervasyon gerçekleştirdiğiniz firma yetkilisi ise turdan bir önceki gün mutlaka telefonda bir görüşme sağlayıp, ertesi gün gerçekleşecek olan tur hakkında herhangi bir değişiklik olup olmadığını teyit ediniz.

Balon turu yapmak için Butterfly Balloons firmasını tercih etmeniz durumunda sizlere güncel olarak mail yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır. Aksi bir durum olduğu takdirde turdan önce mutlaka bilgi verilmektedir. Bu konuda oldukça kurumsal bir alt yapıya sahiptirler.


KAPADOKYA BALON TURU İPTAL OLMASI DURUMDA NE YAPILMALIDIR?

Kapadokya balon turu iptal olması durumunda turunuzu başka bir güne alabilir ya da ücret iadesi isteyebilirsiniz. Turizm firmalarının birçoğu iptal konularında herhangi bir zorluk çıkarmamaktadır. Ancak bazı firmalardan geri ödemeler biraz zaman alabiliyor. Bundan dolayı balon firmanız ile görüşürken iptal olması durumunda ödemeyi ne zaman geri alabileceğinizi mutlaka sorunuz ve bunu yazılı olarak sizlere geçmesini talep ediniz.

1 haftalık Kapadokya tatilimde balon turum 2 kere iptal olmuştur. Ancak üçüncü gün uçuşa izin verildi. Eğer 1-2 günlük bir tatil yapmış olsaydım Kapadokya balon turu yapamayacaktım. Bundan dolayı kısa tatillerinizde mutlaka yaz sezonunu tercih ediniz. Kış sezonunda fırtına, yağmur ve rüzgar olduğu takdirde uçuşlara izin verilmemektedir.


KAPADOKYA BALON TURU HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Kapadokya balon turu hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları aşağıda yer almaktadır. Eğer bu soruların dışında merak ettikleriniz var ise yorum kısmında belirtebilirsiniz.

 1. Kapadokya Balon Turu Ne Zaman Başladı?

Kapadokya’da balon turu ilk olarak 1984 yılında o zamanların kasetçi firması olan “RAKS” firması önderliğinde gerçekleştirilmiştir.

 1. Kapadokya Balon Turu Neden Pahalı?

Balon turu için arka planda çalışan çok ciddi bir ekip var. Her bir balon için ortalama 6-7 kişi çalışmaktadır. Balonların bakımı, yakıt maliyetleri, emekçilerin maaşları, sigortaları, yemekleri, dükkan kiraları, vergiler ve daha bunun gibi diğer faktörlerde eklendiğinde, günde 1 defa olan bir tur için firmayı zarara uğratmayacak tutarlar bu seviyelerde ilerlemektedir. Balon turu bu yüzden sizlere pahalı gelse de aslında maliyetleri karşılamak için bu seviyelerde olmak durumundadır. Turlar genel olarak Euro ve Dolar üzerinden de gerçekleştiği için ülkede oluşan döviz kuru farklılığında fiyatlar yükselebilmektedir.

kapadokya balon turu

 1. Kapadokya Balon Turu Nereden İzlenir?

Balonlar genellikle Avanos/Göreme istikametinde uçuş gerçekleştirmektedir. Bundan dolayı Avanos ve Göreme yolu üzerinde vadilerin iç taraflarına girip kendinize uygun tepe noktalar bulabilirsiniz.

 1. Kapadokya Balon Turu Programı Neleri Kapsamaktadır?

Balon turu programı içerisinde; ücretsiz transfer, uçuş öncesi kahvaltı, uçuş sigortası, uçuş sonrası kutlama ve uçuş sertifikası bulunmaktadır. Satın almış olduğunuz tur programında firmaya göre bazı ekstra etkinliklerde bulunabilir.

 1. Kapadokya Balon Turu Kaç Saat Sürmektedir?

Balon turu ortalama 1 saat sürmektedir. Sabah otelden alınmanız, kahvaltı ve tur sonrası tekrar otele bırakılmanızı düşündüğümüzde tur programı toplamda 3 saat gibi bir süreye yayılmaktadır.

 1. Kapadokya Balon Turu Neden Sabah Yapılıyor?

Balon turlarının sabah yapılmasının sebebi Kapadokya semalarında gün doğumunu izlemek ve rüzgar şiddetinin akşama göre daha düşük seviyelerde olmasından kaynaklanmaktadır. Yaz sezonunda bazı günler akşam gün batımı içinde balon turları düzenlenebilmektedir.

 1. Kapadokya Balon Turu En Fazla Kaç Kişiyle Gerçekleştirilir?

Ortalama bir balon turu 10-12 kişi ile gerçekleştirilmektedir. Ancak bazı firmalarda bulunan balonların sepet kısımlarının geniş olması durumunda bu rakam maksimum 20 kişiye de ulaşabilmektedir.

kapadokya balon turu

 1. Kapadokya Balon Turu Sırasında Hangi Kıyafetleri Tercih Etmek Gerekiyor?

Balon turu sırasında ortalama 2000 feet civarlarında seyahat edeceğiniz göz önünde bulundurulduğunda yanınıza mutlaka uzun kollu kıyafetler bulundurmanız gerekiyor. Aksi takdirde balon turu sırasında oldukça üşüyebilirsiniz.

 1. Kapadokya Balon Turu İçin Kimler Uygun Değildir?

Hamileler, hamilelik şüphesi olanlar, 6 yaş altındaki çocuklar, akli dengesi yerinde olmayanlar, yakın tarihte ciddi bir ameliyat geçirmiş olan kimseler için uygun değildir.

 1. Kapadokya Balon Turu Kışın Yapılır Mı?

Balon turu için en ideal zaman yaz sezonudur. Kış sezonunda balon turunuzun iptal olma olasılığı yaz sezonuna göre oldukça fazladır. Yağmur ve şiddetli rüzgar gibi faktörler balon uçuşu için uygunsuz koşullardır. Ayrıca kışın yapılacak olan tur programında gökyüzünü kaplayan bulutlardan dolayı güneşin doğuşunu izlemeniz de tamamen şansa kalacaktır.


Kapadokya balon turu ile hayatınızda hiç unutamayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz. Tur sırasında göreceğiz Çavuşin Köyü bir hayli ilginizi çekecektir. Daha öncesinde hazırlamış olduğum “Çavuşin Köyü” yazısını mutlaka okumanızı tavsiye eder, tur sonrasında turistik bir ziyarette bulunmanızı öneririm.

Yazı Özeti
Kapadokya Balon Turu » Balon Turu Fiyatları ve Firmaları
Konu
Kapadokya Balon Turu » Balon Turu Fiyatları ve Firmaları
Açıklama
Kapadokya balon turu yazısı içerisinde; güncel balon fiyatları, uygun sezonlar ve saatler ile birlikte aklınıza takılan diğer birçok soruya cevap bulabilirsiniz.
Yazar
Yayıncı Adı
Rotamhikaye
Yayıncı Logo

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin