Kitaplı Kahve » İstanbul’un En İyi Kitap Kafe Mekanları

0
596
kitaplı kahve istanbul

İstanbul kitap kafe mekanları arasında en iyilerinden biri olan Kitaplı Kahve yazımız içerisinde; “İstanbul kitap kafe özellikleri nelerdir?”, “Kitaplı Kahve’ye nasıl gidilir?”, “Kitaplı Kahve’de düzenlenen etkinlikler nelerdir?” gibi birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

İstanbul Kitap Kafe

istanbul kitap kafe

İstanbul’da kitap kahve kültürü son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Yeni neslin daha farklı konseptlere ilgi duyması, okuma oranlarının ülkemizin genelinde artış göstermesi de tabiki de kitap kahve kültürünün yaygınlaşmasında önemli bir rol oynamıştır. Kitap kahve konseptine sahip mekanlarda genellikle vitrinlerde bolca kitap ve okuma dergileri bulunur. Bu dergi ve kitapları, kafede bulunduğunuz süre içerisinde inceleyebilir ve sessizliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Sessizlik ve kafe ikilisi size biraz enteresan gelebilir, ancak, kitap kahveler kütüphane kültürü ile işletilmesinden dolayı sizlere oldukça sessiz bir ortam sağlamaktadır.

İstanbul kitap kafe mekanlarında ders çalışabilir, kitap okuyabilir ve freelance çalışan olarak işlemlerinizi daha konsantreli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bazı kitap kafelerde çalışma masaları ve etüt odaları bulunmaktadır. Şimdi sizlere İstanbul Anadolu yakasında bulunan ve müşterilerinize rahat ders çalışma imkanı ve kitap okuma alanları sunan Kitaplı Kahve mekanından bahsetmek istiyorum. Gelin İstanbul kitap kafe mekanları arasında oldukça şirin ve özel olan Kitaplı Kahve mekanını hep birlikte inceleyelim.


Kitaplı Kahve, İstanbul

istanbul kitap kafe

Kitaplı Kahve, İstanbul Bağlarbaşı semtine ulaşımı oldukça kolay bir konumda yer alan nezih ve şirin bir kitap kahvedir. Bizzat deneyimlediğim Kitaplı Kahve içerisinde; etüt odaları, seminer salonları, workshop etkinlik alanları, ders çalışma masaları bulunmaktadır. Oldukça güler yüzlü çalışanları ve nezih bir çevreye sahip olması da burayı ayrı bir güzel hale getirmektedir.

Kitaplı Kahve bazı dönemlerde yazar ve şairleri kafede konuk alarak müşterilerine farklı etkinlikler gerçekleştirmektedir. Bu etkinliklere dahil olarak kültürel açıdan kendinizi zenginleştirebilir ve sizlerle aynı edebi hissiyatı benimsemiş insanlarla tanışarak sosyal çevrenizi geliştirebilirsiniz.

Kitaplı Kahve Düzenlenen Etkinlikler

istanbul kitap kafe

 1. Yaratıcı Yazarlık Atölyesi
 2. Resim Atölyesi
 3. Piyano Atölyesi
 4. Şair Konuk Etkinlikleri
 5. Yazar Konuk Etkinlikleri
 6. Kitap Tartışma Etkinlikleri
 7. Seminerler
 8. Tarih ve Sanat Tarihi Etkinlikleri
 9. Fotoğrafçılık Atölyesi
 10. Satranç Atölyesi
 11. Sinema Gecesi Etkinlikleri
 12. Yağlı Boya Etkinlikleri
 13. İllüstrasyon Atölyesi
 14. Seramik Atölyesi

İstanbul kitap kahve mekanları arasında en fazla etkinlik ve atölye düzenleyen kitap kafelerin başında Üsküdar Kitaplı Kahve işletmesi gelmektedir. Yukarıda listelediğim maddelerden de anlaşılacağı üzere birçok farklı ve her kesime hitap eden atölye ve etkinlikler düzenlenmektedir.


Kitaplı Kahve’nin Avantajları Nelerdir?

istanbul kitap kafe

İstanbul kitap kafeleri düşünüldüğünde birçok farklı ilçede akıllara onlarca kitap cafe gelmektedir. Peki, Kitaplı Kahve’yi diğer kitap kafelerden ayıran en büyük özellikleri nedir, gelin hep birlikte inceleyelim.

 1. Giriş katı, bahçe katı ve asma katı olmak üzere kafe oldukça büyük ve ferahtır.
 2. İstanbul kitap kafe mekanları arasında en fazla etkinlik düzenleyen işletmelerin başında gelmektedir.
 3. Müşterilerin kendilerini kafeden ziyade evinde hissetmesi için kafe konsepti oldukça güzel dizayn edilmiştir.
 4. Özel odalarda ve genel alanlarda çalışma masaları bulunmaktadır.
 5. Grup etkinlikleri için etüt odaları bulunmaktadır. Bu etüt odalarında arkadaşlarınız ile birlikte kendi evinizde oturduğunuz gibi oldukça rahat zaman geçirebilirsiniz.
  istanbul kitap kafe
 6. Oturma aralıkları ve çalışma alanları sosyal mesafe kuralına uygun olarak revize edilmiştir.
 7. Kek, kurabiye ve özellikle Türk kahveleri oldukça lezizdir.
 8. Kitaplı Kahve’nin müşterileri genellikle birbirini tanıyan kişilerden oluşmaktadır. Buda dışarıdan yabancı biri olarak geldiğinizde hızlı bir şekilde sosyalleşebileceğiniz harika bir ortam oluşturmaktadır. Çünkü kitap kafenin kültüründe yeni insanlar tanımak ve yeni bilgiler öğrenmek oldukça önemlidir.
 9. Çalışanları oldukça güler yüzlüdür.
 10. İstanbul kitap kafe kültürünü tam anlamıyla yaşatmaktadır. Kafe içerisinde okuyabileceğiniz sayısız kitap ve dergi bulunmaktadır.
 11. Kitaplı Kahve’ye ulaşım oldukça kolaydır. Metro, dolmuş, minibüs, otobüs gibi seçenekleriniz bulunmaktadır.

Kitaplı Kahve’nin başlıca avantajlarını bu şekilde sıralayabiliriz. İstanbul kitap kafe mekanları arasında kendini gerçekleştirdiği etkinlikler ve ulaşım kolaylığı ile ayıran Kitaplı Kahve’ye mutlaka gitmenizi ve kesinlikle bir Türk kahvesi içmenizi öneriyorum.


Kitaplı Kahve Nerede?

istanbul kitaplı kahve

Kitaplı Kahve, İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı olan Bağlarbaşı semtinde yer almaktadır.

 • Üsküdar ilçe merkezine 2,9 km uzaklıktadır.
 • Kadıköy ilçe merkezine 7,6 km uzaklıktadır.
 • Ümraniye ilçe merkezine 5,8 km uzaklıktadır.
 • Kuzguncuk mahallesine 3,1 km uzaklıktadır.
 • Altunizade metrobüs durağına 1 km uzaklıktadır.

Kitaplı Kahve Adres Bilgileri

AdresMurat Reis, Yeni Ocak Sk. No:25, 34664 Üsküdar/İstanbul

Telefon(0216) 343 78 77

Not: Kitaplı Kahve’ye gittiğinizde benden çokça selam söylemeyi unutmayınız. Belki sizlere bu sayede birer çay ısmarlamış olurum.


Kitaplı Kahve Nasıl Gidilir?

istanbul kitaplı kahve

Kitaplı Kahve’ye ulaşım oldukça kolaydır. Otobüs, dolmuş, metro ve şahsi araç gibi birden fazla seçeneğiniz bulunmaktadır.

İstanbul Kitaplı Kahve Otobüs ile nasıl gidilir?

2 Bostancı – Harem: Harem’den Bostancı’ya doğru hareket eden otobüs 15 durak sonra Bağlarbaşı durağına ulaşım sağlamaktadır. Yolculuk ortalama 20 dakika sürmektedir.

3 Burhaniye – Kadıköy: Burhaniye’den Kadıköy’e doğru hareket eden otobüs 19 durak sonra Bağlarbaşı durağına ulaşım sağlamaktadır. Yolculuk ortalama 30 dakika sürmektedir.

11K Kazım Karabekir Mahallesi – Üsküdar: Harem’den Kazım Karabekir Mahallesi’ne doğru hareket eden otobüs 15 dakika sonra Bağlarbaşı durağına ulaşım sağlamaktadır. Yolculuk ortalama 20 dakika sürmektedir.

istanbul kitaplı kahve

Kitaplı Kahve’ye otobüs ile ulaşım sağlamak için 41 farklı otobüs alternatifiniz bulunmaktadır. Bulunduğunuz ilçeye en yakın otobüs güzergahını öğrenmek için İETT web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise, Üsküdar’dan hareket eden otobüslerde Bağlarbaşı durağında Kadıköy ve Çekmeköy istikametinden hareket eden otobüslerde ise Bağlarbaşı Kültür Merkezi durağında inmeniz gerekmektedir.

Bağlarbaşı Kültür Merkezi durağında indikten sonra Nevmekan Bağlarbaşı istikametine doğru yürümeniz gerekiyor. Nevmekan Bağlarbaşı önünü geldikten sonra karşınızdaki sokağa girdiğinizde Kitaplı Kahve 200 metre ilerde sağ tarafınızda yer alacaktır. Durak ile Kitap Kahve arası ortalama 3 dakika sürmektedir.

Bağlarbaşı durağında indikten sonra karşınızdaki sokağa direkt olarak girebilirsiniz. Sokak bittiğinde karşınıza bir cadde gelecektir. Cadde üzerinde yukarı doğru yürüdüğünüzde 100 metre ilerde Kitaplı Kahve sol tarafınızda yer alacaktır.

İstanbul Kitaplı Kahve Metro ile nasıl gidilir?

istanbul kitaplı kahve

Üsküdar – Çekmeköy metrosu M4 hattına binerek Bağlarbaşı durağında inebilirsiniz. Metro çıkışında Bağlarbaşı istikametine doğru hareket ediniz. Metrodan çıktıktan hemen sonra köşede yer alan Lepi dükkanının hemen sol tarafındaki sokaktan içeri girerek yol boyunca ilerleyiniz. Sokaklar bittiğinde karşınıza gelen caddede yukarıda doğru yürüdükten 150 metre sonra Kitaplı Kahve sol tarafınızda yer alacaktır. Metro durağı ile Kitaplı Kahve arası ortalama 5 dakika sürmektedir.

İstanbul Kitaplı Kahve Dolmuş ile nasıl gidilir?

istanbul kitaplı kahve

Üsküdar – Kadıköy dolmuş hatlarını kullanarak Bağlarbaşı durağında inebilirsiniz. Kadıköy’den Üsküdar istikametine doğru hareket ederken de Bağlarbaşı Kültür Merkezi durağında inebilirsiniz.

İstanbul Kitaplı Kahve Şahsi Araç ile nasıl gidilir?

istanbul kitaplı kahve

Kitaplı Kahve’ye şahsi araç ile ulaşım sağlamak için en kolay yöntem aslında navigasyon kullanmaktadır. İstanbul’da sıkışan trafikte sizlere en kestirme yolları öneren navigasyonlar ile kitap kafeye hızlı bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan Kitaplı Kahve konumuna hareket etmek için Yandex Navigasyon ve Google Haritaları kullanabilirsiniz.


Kitaplı Kahve’de Neler Yapılır?

istanbul kitaplı kahve

İstanbul kitap kafe mekanları arasında en fazla kültürel etkinlikleri düzenleyen Kitaplı Kahve içerisinde birçok farklı aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Kitaplı Kahve atölyelerine katılarak kendinizi sanat ve yaratıcılık anlamında geliştirebilirsiniz.
 2. Sosyal çevrenizi geliştirebilirsiniz.
 3. Ders çalışabilirsiniz.
 4. Etüt odalarında arkadaşlarınızla rahat bir zaman geçirebilirsiniz.
 5. Sessizliğin arasında kitap okuyabilirsiniz.
 6. İstanbul kitap kafe mekanları arasında en iyi Türk kahvesini yapan Kitaplı Kahve’de harika bir kahve keyfi yaşayabilirsiniz.

Kitaplı Kahve içerisinde daha birçok sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirebilirsiniz.


Kitaplı Kahve Gezilecek Yerler Listesi

istanbul kitaplı kahve

Kitaplı Kahve’ye geldiğinizde gezebileceğiniz birçok farklı nokta bulunmaktadır. Bu ilçe ve mahallelerde farklı gezi rotaları oluşturup gününüzü daha efektif kullanabilirsiniz.

 1. Kitaplı Kahve’nin hemen arka sokağında Kuzey ve Güney dizisinin çekildiği şirin sokağı ziyaret edebilirsiniz.
 2. Tarihi Selami Ali Mahallesinin sokaklarını dolaşabilirsiniz. Birçok tarih kilise, hamam ve cami bulunmaktadır.
 3. Kitaplı Kahve Kuzguncuk semtine yürüyerek 15 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Buraya kadar gelmişken Kuzguncuğu görmeden gitmeyin derim.
 4. Altunizade semtinin hemen arkasında yer alan Hababam Sınıfı müzesini dolaşabilirsiniz.
 5. Yürüyerek Üsküdar sahiline inebilirsiniz.
 6. Otobüsle 10 dakika uzaklıkta yer alan Kadıköy ilçesini dolaşabilirsiniz.
 7. Zeynep Kamil semtinin tarihini araştırıp bu tutkulu aşkın yaşandığı semtin sokaklarını dolaşabilirsiniz.
 8. Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne giderek temiz havayı ciğerlerinize doldurabilirsiniz.

İstanbul kitap kahve mekanları arasında en iyilerinden biri olan Kitaplı Kahve sizlere huzur ve mutluluğu bir arada yaşatacaktır. Kitaplı Kahve sonrası temiz hava almak için Nakkaştepe Millet Bahçesi’ni ziyaret etmenizi kesinlikle öneriyorum. Daha önce hazırlamış olduğum Nakkaştepe Millet Bahçesi yazımı okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin