Olimpos Gezilecek Yerler » Olimpos Ağaç Evleri ve Plajı

1
496
suluada

Bu yazımızda masmavi suları, yemyeşil doğası, mis gibi havası ile şehirden kaçmak isteyenlerin tercihi olan Antalya Olimpos hakkında merak edilen soruları yanıtlayarak, Olimpos Gezilecek Yerler hakkında detaylı bilgi verdik.

Olimpos, Antalya

İki taraftan çam ormanları ile kuşatılmış vadi içerisinde bulunan, berrak denizi, ağaç evleri, tarihi dokusu ve mis gibi havası ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ağırlamakta olan, Türkiye’nin “saklı cenneti”. Şehir hayatından bunalıp, doğaya karışacağınız, sakin bir tatil arayışındaysanız, burası bunun için biçilmiş kaftan. Sakinlik çok bana göre değil, ben aksiyon istiyorum diyorsanız, dalıştan tırmanışa, yamaç paraşütünden trekkinge kadar birçok aktiviteyi burada gerçekleştirebilirsiniz.

adrasan

Buranın bir diğer güzelliği ise Caretta Caretta kaplumbağalarına ev sahipliği yapıyor olmasıdır.  Kaplumbağaların yumurtlama bölgesi olan plaj, 1. Derece doğal sit alanıdır, bu yüzden sahil ve çevresinde yapılaşmaya izin verilmez. Denize en yakın olan işletme 300 metre uzaklıkta bulunuyor. Plajda kaplumbağaları korumak amacıyla, kamp yapılması ve ateş yakılması yasaktır. Dilediğiniz yere çadır kurma şansınız yok ancak çevrede ağaç ev konseptiyle hizmet veren birçok pansiyon ve camping işletmesi bulunuyor. Beydağları Milli Park’ı içerisinde veya hemen plajın bitiminde yer alan Çıralı Plajı’nda kendi çadırınızı kurarak kamp keyfi yaşayabilirsiniz.

Olimpos nerede?


Antalya’nın batısında, Kumluca ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Antalya’ya uzaklığı 87 kilometre, Kumluca’ya uzaklığı 28 kilometredir.


Olimpos Gezilecek Yerler Listesi

 1. Olimpos Antik Kenti
 2. Olimpos Ağaç Evleri
 3. Olimpos Plajı
 4. Olimpos Yanartaş
 5. Adrasan
 6. Suluada
 7. Likya Yolu ve Gelidonya Feneri
 8. Olimpos Tahtalı Dağı
 9. Tahtalı Dağı Teleferik
 10. Tahtalı Dağı Paraşüt
 11. Olimpos Dalış
 12. Olimpos Kaya Tırmanışı
 13. Olimpos Sık Sorulan Sorular
  1. Olimpos’a nasıl gidilir?
  2. Olimpos nasıl bir yer?
  3. Olimpos’ta kaç gün kalınır?
  4. Olimpos’a ne zaman gidilir?
  5. Olimpos’ta nerede kalınır?
  6. Olimpos’ta kamp yapılır mı?
  7. Olimpos kaç kilometre?

Olimpos Antik Kenti

olimpos

Olimpos Antik Kenti, Antalya’nın Kumluca ilçesine 28 kilometre uzaklıkta bulunan, Helenistik, Roma ve Bizans döneminden günümüze ulaşmış, Likya Birliği’nde büyük öneme sahip şehirlerden birisidir.

Kesin kuruluş tarihi bilinmeyen şehrin adı, M.Ö. 167 yılında basılmış Likya sikkelerinde “Olympos” olarak geçmektedir. Likya Birliği’nin 3 oy hakkına sahip 6 önemli şehrinden biridir. Adını, kentin 16 kilometre kuzeyinde bulunan, Torosların uzantısı olan, 2375 metre yüksekliğe sahip Tahtalı Dağı’ndan almaktadır. Zamanında önemli bir liman kenti olan Olympos, bir dönem korsanların egemenliğinde, deniz üssü olarak kullanılmış. Korsanların hâkimiyeti denizlerin kontrolü Osmanlı Devleti’ne geçene kadar sürmüş.

Antik Kenti’in günümüze ulaşmış kalıntıları, orman içerisinde, çalılar ile çevrilmiş şekilde bulunur. Kentin tam ortasından akan çay, kenti Güney ve Kuzey Nekropol olarak ikiye bölmüştür. Yapılan arkeolojik çalışmalar ile Olimpos Çayı’nın deniz ticaretinde kullanılan gemilere liman. Çay üzerine inşa edilen bir köprü ile şehrin iki tarafı birbirine bağlanmıştır. Günümüze köprünün sadece bir ayağı ulaşabilmiştir. Çayın güney kıyısında, Helenistik Dönem ’de inşa edilip, Roma Dönemi’nde onarılan antik tiyatronun kalıntıları görülmektedir, bunlar sadece giriş kısmına ait kalıntılardır, diğer kısımları ne yazık ki harap olmuştur.

Kentin günümüze ulaşmış bir diğer yapısı da İon düzeninde yapılmış bir tapınağın kapısıdır. Önündeki heykel ve mimari parçalardan, tapınağın Roma imparatoru Marcus Aurellius adına inşa edilmiş olduğu anlaşılmıştır. Antik Kent içerisindeki en dikkat çeken kalıntı ise “Kaptan Eudomus’un Lahdi”dir. Çayın hemen yanında yer alan lahitin üzerinde, duygusal bir şiir yazılıdır. Şiirin içerisinde kaptanın adı geçmektedir. Lahitin bir diğer özelliği de üzerinde kaptana ait geminin kabartmasının bulunmasıdır. Antik Kent içerisinde görebileceğiniz diğer yapılar, Bazilika, Piskoposluk Sarayı, Hamam kalıntıları ve lahitlerdir.1. Derece tarihi ve doğal sit alanı olan bölgede, arkeolojik kazı çalışmaları hala devam etmektedir.

Antik Kent’e giriş ücreti 30 TL’dir. Müze kart geçerlidir.

Antik Kent hakkında daha detaylı bilgiye T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sitesinden ulaşabilirsiniz.


Olimpos Ağaç Evleri

olimpos ağaç evler

Bölgenin en dikkat çeken, Dünya’ca ünlenmesini sağlayan, tamamen ahşaptan yapılmış ağaç evlerdir. Bungalov şeklinde, birbirinden bağımsız olarak ormanın içine serpiştirilmiş ahşap evler, pansiyon veya butik otel hizmeti vermektedir. Bölgede, otel denilince aklınıza portakal ağaçları içerisinde yer alan, sevimli, küçük ama her türlü konforu barındıran ahşap evler gelsin. Ağaç evlerin işletmeleri, çoğunlukla oda-kahvaltı hizmeti verirken, yarım pansiyon veya sadece konaklama hizmeti sunanlar da bulunuyor. Ağaç evlerin keyfini doyasıya çıkartmak istiyorsanız Nisan-Mayıs veya Eylül-Ekim aylarını tercih etmelisiniz. Hava mis, sıcaklık ideal, insan kalabalığı yok, çıt çıkmıyor sadece kuş cıvıltıları ve yaprak sesleri…

Bölgede ağaç ev hizmeti sunan işletmeler arasında uygun fiyatlı olanların yanında oldukça lüks ve butik hizmet verenler de bulunuyor. Yapmak istediğiniz tatil, almak istediğiniz hizmet doğrultusunda tercihinizi yapabileceğiniz birçok alternatif bulabilirsiniz. Ağaç ev fiyatları 2 kişi için, gecelik 150-700 TL arasında değişmektedir.


Olimpos Plajı

olimpos plajı

Antik Kentin sahilinde yer alan, iri çakıllı, masmavi berrak bir suya sahip olan plaj, Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama bölgesi olduğu için, sit alanı olarak koruma altındadır, bu sebeple plaj oldukça bakir kalmayı başarmıştır.

Olimpos ile Çıralı plajları uzaktan bakıldığında aynı yermiş gibi anlaşılsa da, aslında Deliktaş ile birbirlerinden ayrılıyorlar. Dağlardan gelen akarsuların denize karıştığı nokta olan Olimpos Plajı, bölgedeki diğer plajlara göre serin bir suya sahip.

Caretta Caretta kaplumbağalarını korumak amacıyla, plajda ateş yakmak ve kamp yapmak kesinlikle yasaktır! Plaja kendi şemsiyenizi ve sandalyenizi getirerek, bütün bir gününüzü burada geçirebilirsiniz. Ancak plajda yapılaşma yasak olduğundan, şezlong, duş, WC, soyunma kabini, yiyecek-içecek gibi hizmetler bulunmuyor. Gelmeden önce buna hazırlıklı olmanızda fayda var. Plaja araç girişi yok, aracınızı park edebileceğiniz yerler Antik Kent’in girişinde bulunuyor. Plaja ulaşmak için buradan yaklaşık 20 dakikalık bir yürüyüş yapmanız gerekiyor. Yapacağınız yürüyüş ormanın içerisinden olacağı için, rahat ayakkabılar giymeli, çamur faktörünü de göz önünde bulundurmalısınız. Ağaç Evlerin olduğu bölgede yiyecek-içecek ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz büfeler bulunuyor ancak bunlar plaja 20 dakikalık mesafede olduğundan, plaja gitmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanızı öneririz. Buraya gelmeyi düşünüyorsanız, çantanıza bir çift deniz ayakkabısı atmayı unutmayın! Çünkü hem deniz kenarı hem de denizin içi oldukça iri çakıllardan oluşuyor…

olimpos plajı

Plaja girmek için öncelikle Antik Kent’e giriş yapmanız gerekiyor. Antik kent ve plaja giriş birlikte ücretlendirilerek 30 TL’dir. Ancak Olimpos Plajı’na, plajın hemen devamında bulunan Çıralı Plajı’ndan 1 kilometrelik bir yürüyüş yaparak ulaşabilir, denizden ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Eğer çevrede konaklıyorsanız ve her gün plajı kullanacaksanız, 10 günlük giriş kartı satın alabilir ya da Antik Kent gişesinden müze kart çıkartarak, 1 yıl boyunca müze kartın geçerli olduğu her yere ücretsiz girebilirsiniz.


Olimpos Yanartaş

olimpos yanartaş

Olimpos Yanartaş’ı hepiniz duymuşsunuzdur ancak gerçek olup olmadığından şüpheli olanlarınız da vardır mutlaka. Evet, Yanartaş gerçek ve evet, hiç sönmeden yüzyıllardır yanıyor… Beydağları Milli Parkı içerisinde, denizden 230 metre yükseklikte yer alan, antik ismi ile Chimera – Yanartaş, bölgede mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

Antik Çağ’dan beri yanan bu taşın, bir efsanesi olduğu gibi, bilimsel bir açıklaması da vardır. Yanartaş’ın yüzyıllardır sönmeden yanmasının sebebi, kayalıklar arasında sıkışmış doğalgazın gün yüzüne çıkmasıdır. Efsaneye göre, Likya kralı bir gence, Olimpos Dağı’nda yaşayan, ağzından alevler saçan Chimera ile dövüşmesini emreder. Kanatlı at Pegasus ile buraya gelen genç, Chimera ile dövüşür, mızrağını Chimera ’ya saplar ve Chimera toprağın 7 kat altını boylar. Ancak Chimera ölmez ve yerin 7 kat altından alevler saçmaya devam eder. Yanartaş’ın alevlerinin, Chimera’nın ağzından çıkan alevler olduğuna inanılır.

Dünya’nın birçok yerinden, her yıl binlerce turisti ağırlayan Yanartaş, özellikle akşam saatlerinde muazzam bir ambiyans yaratmaktadır. Yanartaş’a ulaşım, antik bir patikadan yaklaşık 40 dakikalık yürüyüş ile sağlanıyor. 24 saat açık olan Yanartaş’a akşam saatlerinde gelecekseniz, yanınıza mutlaka fener almayı unutmayın! Gelirken rahat kıyafetler ve yürüyüşe uygun ayakkabılar tercih edin.

Beydağları Milli Parkı içerisinde yer alan Yanartaş’a giriş ücreti 8 TL’dir.


Adrasan

olimpos adrasan

Antalya’nın Kumluca ilçesinde bulunan, 2 kilometrelik kumsala sahip olan Adrasan Koyu, Olimpos’a 8 kilometre uzaklıktadır. Olimpos’a gitmişken, çevre koyları gezmek isterseniz, Adrasan bunların başında gelmelidir. Berrak denizi ile keyifli bir yüzme deneyimi yaşayacağınız Adrasan, koyu çevreleyen çam ormanları sayesinde ruhunuza iyi gelecek, ciğerlerinizi oksijene doyuracak. Helenistik dönemin izlerini taşıyan Adrasan, sığ denizi ile çocuklu ailelerin de oldukça sık tercih ettiği bir yer haline gelmiştir. Buradan yapılan tekne turlarına katılarak civardaki koyları görebilir, 25 metre su altı görüşüne sahip olan bölgede dalış yapabilirsiniz. Adrasan Koyu’na giriş ücreti bulunmuyor. Havlunuzu kumsala atıp güneşlenebilir, kendi şemsiyenizi ve sandalyenizi getirerek tüm gününüzü rahatlıkla burada geçirebilirsiniz. Plajda şezlong ücreti 5 TL, şemsiye ücreti ise 10 TL’dir.


Suluada

suluada

Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Suluada, Antalya’nın Kumluca mevkiinde bulunuyor. Sadece deniz ulaşımı ile gidebileceğiniz Suluada’ya günübirlik tekne turları düzenleniyor. Oralara kadar gitmişken görmeden dönmemeniz gereken yerlerden biri de burası kesinlikle. Suluada üzerinde, bembeyaz kumlara sahip iki plaj bulunuyor. Adanın kumları, üzerinde yaşayan Foraminifera ismindeki mikroorganizmalar sayesinde bu kadar beyaz gözükmektedir.

Ada üzerinde yerleşim olmaması sebebiyle ekolojik çeşitliliğin korunduğu bölgede, birçok balık türü ve soyu tükenme tehlikesi altındaki Akdeniz Fokları’nı görmek mümkün. Suluada’da denizin içindeki kayaların arasından, şifalı olduğuna inanılan bir tatlı su çıkıyor. Suluada şifalı suyunun özellikle böbrek taşı düşürenler ve diğer böbrek hastalıkları için şifalı olduğuna söyleniyor. Buraya geldiğinizde sudan içebilir, şişelerinize doldurabilirsiniz.

Suluada’nın muhteşem turkuaz sularını keşfetmek için, Olimpos, Adrasan ve Çıralı’dan sabah saatlerinde hareket eden tekne turlarına katılmalısınız. Turlar sayesinde, Suluada ve çevresinde bulunan, sadece denizden ulaşımın sağlandığı, el değmemiş koyları görebilirsiniz.


Likya Yolu ve Gelidonya Feneri

gelidonya feneri

Her yıl binlerce yerli-yabancı macera severin yürüyüşe geldiği, Fethiye-Phaselis arasında bulunan Likya Yolu, 509 kilometre uzunluğunda bir yürüyüş parkuru. Olimpos’a gittiğinizde zorlu ve uzun bir yürüyüş parkurunu tamamlayarak, Gelidonya Feneri’ne ulaşabilirsiniz. Rota boyunca Suluada, Kelleci Burnu, Dökük Koyu, Devecitaşı Adası’nı görebilir, çam ağaçları arasında muhteşem manzaralara tanık olabilirsiniz.

Gelidonya Feneri’nin bulunduğu Gelidonya Burnu, Likya ve denizcilik tarihi açısından oldukça önemlidir. Bölgedeki ters akıntılar sebebiyle, sayısız gemi buraya sürüklenmiş ve suyun altı adeta bir sualtı mezarlığına dönüşmüştür. Akdeniz’in en tehlikeli noktası olan bölgede, 1960 yılında Dünya’nın ilk arkeolojik sualtı kazısı gerçekleştirilmiştir. Kazılar ile Genç Tunç Devri’nde, 3300 yıl önce batan, Dünya’nın en eski batığı olan Fenike Batığı gün yüzüne çıkarılmıştır. Kaynaklarda yaklaşık 20 metre yüksekliğe sahip olduğu yazan yelkenlinin, kayalara çarparak battığı düşünülmektedir. Fenike Batığı günümüzde Bodrum Müzesi’nde sergilenmektedir.

Gelidonya Feneri, Türkiye’nin denizden en yüksekte bulunan feneri olma özelliği taşımaktadır. Denizden yüksekliği yaklaşık 230 metredir. Gelidonya Feneri manzarası ile insanı etkilediği gibi bir o kadar da esintisi ve yalnızlık hissi ile ürpertmektedir.

Daha önce yazmış olduğumuz Türkiye’nin en güzel yürüyüş rotaları yazımızı inceleyerek, Likya yolu ve diğer yürüyüş rotaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Olimpos Tahtalı Dağı

olimpos tahtalı dağı

Beydağları Milli Parkı içerisinde yer alan Tahtalı Dağı, antik çağlarda Olimpos Dağı olarak bilinmekteydi. 2365 metre yüksekliğe sahip olan dağın zirvesinde Teleferik, Yamaç Paraşütü ve Bungee-Catapult hizmeti veren bir tesis bulunmaktadır. Tahtalı Dağı, trekking severler için de güzel bir alternatiftir. Trekking ve dağ bisikleti rotalarının bulunduğu dağ, bölgeye gittiğinizde görmeniz gereken bir diğer doğa harikasıdır.


Tahtalı Dağı Teleferik

olimpos teleferik

Tahtalı Dağı’nın 2365 metrelik zirvesinde bulunan, Dünya’nın en uzun ikinci, Türkiye’nin en uzun teleferiği, oralara kadar gitmişken yaşamanız gereken tecrübelerden biri. 80 kişilik kabinler ile deniz seviyesinden 726 metre yüksekte bulunan alt istasyondan hareket ederek, yaklaşık 10 dakikalık bir yolculuk ile 2365 metre yüksekliğe ulaşılmaktadır. Yaklaşık 1900 metre yükseklikte bitki örtüsü bitmekte ve sadece saf kireç taşı ile kaplı dağ yüzeyi görülmektedir. Dağın zirvesine gün içerisinde yapılan yolculuklar dışında, gün doğumu ve gün batımına özel seferler düzenlenmektedir.

Olimpos Teleferik Ücretleri

Yetişkin

 • Çift Yön – 25€
 • Tek Yön –17€

Çocuk

 • Çift Yön – 12,50€
 • Tek Yön – 8,5€
 • Çocuk (0-6 yaş) – Ücretsiz

Gün Doğumu

 • Yetişkin – 40€
 • Çocuk (7-12 yaş) – 20€
 • Çocuk (0-6 yaş) – Ücretsiz

Gün Batımı

 • Yetişkin – 51€
 • Çocuk (7-12 yaş) – 25,5€
 • Çocuk (0-6 yaş) – 9€

Tahtalı Dağı Yamaç Paraşütü

olimpos yamaç paraşütü

Dünya’nın en yüksek yamaç paraşütü merkezi olan Tahtalı Dağı, adeta adrenaline doyacağınız bir merkez. Burada yapacağınız yamaç paraşütü ile Dünya’nın en yüksek yamaç paraşütü listesine adınızı yazdırabilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz uçuş deneyimi 45 dakikalık süresiyle Dünya rekoru tandem uçuş olacaktır. Olimpos, Tekirova, Kemer semalarında süzüleceğiniz uçuşun maliyeti, yaklaşık olarak 1200 TL’dir. Uçuş için öncelikle teleferiği kullanarak Tahtalı Dağı zirvesine ulaşmanız gerekiyor. Yaklaşık 10 dakikalık bir brifing ardından, tecrübeli pilotlar eşliğinde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


Olimpos Dalış

olimpos dalış merkezi

Oralara kadar gitmişken bir de bu turkuaz suların altını keşfetmek isterseniz, bölgede dalış yapabileceğiniz birçok nokta bulunmaktadır. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez gerçekleştirilen dalışlar, çoğunlukla Adrasan ve Ceneviz Koyu’nda yapılmaktadır. Tüplü ve tüpsüz olarak gerçekleştireceğiniz dalışları, bir hobi olmanın dışında, sertifika alarak profesyonelliğe de dökebilirsiniz. Dalış ücretleri ortalama olarak 100-200 TL’dir. Doğa ile tarihin iç içe olduğu, ekolojik olarak korunmuş, birçok canlıya ev sahipliği yapan bölgeyi bir de denizin altından görmelisiniz.

Dalış için ağaç evlerin olduğu bölgede veya Adrasan’da bulunan merkezler ile iletişime geçebilirsiniz. 12 yaşından büyük, herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan herkes dalış tecrübesi yaşayabilmektedir.


Olimpos Kaya Tırmanışı

olimpos kaya tırmanışı

Olimpos, kaya tırmanışı sporu için başlangıç seviyesinden en zor seviyelere kadar birçok rotaya ev sahipliği yapan, Türkiye’nin en iyi tırmanış bölgelerinden biridir. Yaklaşık olarak 250 tırmanış rotasının bulunduğu bölgede, geleneksel, free-solo, bouldering, free tırmanış gibi birçok tırmanışı gerçekleştirebilirsiniz. Kolay, pozitif eğimli rotalardan, dev negatiflere birçok farklı seviyede rotayı bulabileceğiniz bölgede çocuklarınız ile birlikte ailece tırmanış eğitimi alabilir, keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Profesyoneller için birçok alternatifin bulunduğu bölgede, en dikkat çeken, “Deep Water Solo” deneyimi yaşayabileceğiniz noktalardır. Bölgede bulunan bu kayalıklara ulaşmak için, tekneler ile düzenlenen günlük turlara katılmanız gerekiyor. Tekneler sizi kayalıklara kadar getirip, tutunmanız için bekleyecek, tutunduktan sonra ise uzaklaşacaktır. Ekipmansız, free-solo tırmanışı yapacağınız kayalıklarda, tırmanabildiğiniz yere kadar tırmandıktan sonra, aşağıda hiçbir tehlike bulunmadığı için kendinizi Akdeniz’in mavi sularına bırakabilirsiniz. Transfer, rehberlik hizmetleri de dâhil olmak üzere, bu deneyimin maliyeti yaklaşık 150 TL’dir.


Olimpos Sık Sorulan Sorular

olimpos

Olimpos’a nasıl gidilir?

Kendi aracınızla ulaşmak için Antalya’dan Finike-Kaş yönünde hareket edip, Kemer’i geçerek Olimpos yol ayrımından sonra 11 kilometre süren bir yolculuk yapmalısınız. Antalya ile arası 83 kilometredir, yolcuğunuz ortalama 1,5 saat sürecektir.

Kendi aracınız dışında, Antalya Otogarı’ndaki, Antalya İlçeler Terminali’nden Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne giden Batı Antalya Tur, Çiçek Tur, Finike Koop. , Kumluca Koop. tarafından işletilen minibüslere binmelisiniz. Bu minibüslerin ücreti 15 TL’dir. Minibüsten Olimpos Kavşağı’nda inmeniz gerekmektedir. Sonrasında, sezonda 15 dakikada bir hareket eden dolmuşlara binerek, 20 dakikada sahile ulaşabilirsiniz. Bu dolmuşların ücreti 7,5 TL’dir.

Hava yoluyla ulaşmak için, Antalya Havalimanı’nı kullanmanız gerekmektedir. Havalimanından tramvay, otobüs veya servisler ile Antalya Otogarı’na gelerek yukarıda bahsetmiş olduğumuz yolları izlemeniz gerekmektedir.

Yapacağınız yolculukta, daha önceki yazımızda anlattığımız Seyahat Uygulamaları, yolculuğunuzu büyük oranda kolaylaştıracaktır. İncelemeyi unutmayın.

Olimpos nasıl bir yer?

Sakinliği ile şehirden kaçanların adresi olduğu gibi, macera tutkunları ve gezginlerin de uğrak noktasıdır. Narenciye ve çam ağaçları altında, mis gibi havası ile dinlenebileceğiniz, geceleri sadece böcek sesleri duyabileceğiniz, gündüzleri ise berrak, mavi sularının keyfini sürebileceğiniz, eşsiz bir yer…

Doğa ile tarihin iç içe olduğu, sit alanı olması sebebiyle oldukça iyi korunmuş bölge, hem deniz hem de kafa tatili yapmak için oldukça güzel bir yer.

olimpos

Olimpos’ta kaç gün kalınır?

Kısa bir hafta sonu tatili yapabileceğiniz gibi, 1 hafta gibi bir süre ayırarak çevredeki tüm güzellikleri keşfedebilirsiniz.

Olimpos’a ne zaman gidilir?

Aslında yılın her zamanı gidilebilir. Ancak hem denize gireyim, hem de Antalya sıcağından bayılmayayım diyorsanız en güzel zaman Nisan-Mayıs ve Eylül-Ekim aylarıdır.

Olimpos’ta nerede kalınır?

Bölgenin simgesi haline gelmiş olan, her yıl binlerce turisti ağırlayan Ağaç Evlerden, bütçenize göre birini seçebilir ya da kendi çadırınızı kurarak kamp keyfi yapabilirsiniz. Ancak yaz aylarında oldukça kalabalık olan bölgede konaklayacaksanız, önceden rezervasyon yapmanızı öneririz.

Konaklayacağınız yere karar vermeden önce daha önce hazırlamış olduğum Konaklama Uygulamaları başlığı altındaki uygulamaları incelemenizi öneririz.

olimpos

Olimpos’ta kamp yapılır mı?

Kesinlikle EVET!

Türkiye’de kamp yapabileceğiniz en iyi bölgelerden birisidir. Sessizliği, doğası, tarihi, mis gibi havası ile harika bir kamp keyfi yaşayacağınıza garanti veriyoruz. Güzel bir kamp deneyimi yaşamak istiyor ancak deneyiminiz yoksa ihtiyacınız olan her şeyi daha önce yazmış olduğum Kamp Malzemeleri yazısında bulabilirsiniz.

Olimpos kaç kilometre?

Antalya Olimpos arası 85 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürmektedir.

İstanbul Olimpos arası 806 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 10 saat sürmektedir.

İzmir Olimpos arası 518 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 7 saat sürmektedir.

Ankara Olimpos arası 571 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 9 saat sürmektedir.

Bursa Olimpos arası 618 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 9 saat sürmektedir.

Kaş Olimpos arası 119 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Adrasan Olimpos arası 12 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 15 dakika sürmektedir.

Kemer Olimpos arası 40 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Denizli Olimpos arası 226 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 3,5 saat sürmektedir.

Vermiş olduğumuz tüm bilgiler ile Türkiye’nin “saklı cenneti” nde keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yazı Özeti
Olimpos Gezilecek Yerler » Olimpos Ağaç Evleri ve Plajı
Konu
Olimpos Gezilecek Yerler » Olimpos Ağaç Evleri ve Plajı
Açıklama
Olimpos gezilecek yerler hakkında hazırladığımız bu yazımızda; Olimpos Ağaç Evleri, Olimpos Antik Kenti ve daha birçok gezilecek yerleri sizler için detaylı bir şekilde listeledik.
Yazar
Yayıncı Adı
Rotamhikaye
Yayıncı Logo

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin